İZMİT BELEDİYESİ HER AY 30 TON CAM ATIĞI DÖNÜŞTÜRÜYOR

2 Mart 2023
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (1)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (2)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (3)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (4)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (5)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (6)
İzmit Belediyesi her ay 30 ton cam atığı dönüştürüyor (7)
Metni Sesli Dinle

Geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem veren İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü her ay 30 ton cam atığı geri dönüşüme kazandırıyor

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde şehrin farklı noktalarında bulunan cam kumbaraları sayesinde tonlarca cam atık topluyor. Ekipler çalışmalar kapsamında her ay kumbaralarda biriken 30 ton cam atığı toplayarak geri dönüşümünü sağlıyor. Kent geneline konulan 170 adet cam kumbarası Özen Cam Geri Dönüşüm Firması ile imzalanan protokol çerçevesinde geri dönüştürülerek çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturuluyor.

Yüzde Yüz Geri Dönüşüm

Kumbaralardan toplanan cam atıkların yanı sıra sokaklara gelişi güzel bırakılan cam atıklar da toplanarak çevre kirliliği önleniyor. Camın yüzde yüz geri dönüştüğünü, camın geri dönüşümü sırasında su tüketiminde yüzde 50, enerji tüketiminde yüzde 25, hammadde tüketiminde ise yüzde 80 azalma olduğunu ifade eden İzmit Belediyesi yetkilileri vatandaşlara göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür etti.