İZMİT BELEDİYESİ İLE BU YIL DA RAMAZAN ŞENLİKLERİ DOLU DOLU GEÇECEK

20 Nisan 2023
İzmit Belediyesi ile bu yıl da Ramazan şenlikleri dolu dolu geçecek (2)
İzmit Belediyesi ile bu yıl da Ramazan şenlikleri dolu dolu geçecek (3)
Metni Sesli Dinle

Dini ve milli bayramlarda kentte rengarenk görüntüler oluşturan İzmit Belediyesi ile bu Ramazan Bayramı da dolu dolu geçecek

İzmit Belediyesi, dini ve milli bayramlarda kentin dört bir yanında renkli görüntüler oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı için 3 günlük program hazırlayan İzmit Belediyesi, 21 Nisan Cuma günü vatandaşları halk bayramlaşmasında bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi binlerce İzmitlinin katılımıyla Belsa Plaza önünde gerçekleşecek Halk Bayramlaşması, yine çocuklar ve büyükler için eğlenceli etkinlikler ve bayram neşesine sahne olacak. 22 Nisan Cumartesi günü İzmit Belediye Meydanı’nda gün boyunca çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çifte Bayram Coşkusu

Bayramın 3’üncü gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çifte bayram coşkusu yaşanacak. İzmit Belediye Meydanı’nda düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Korosu Aysel Gürel Şarkıları, Çınar Çocuk Evi gösterileri, İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ve Sanat Akademisi Korosu konseri gerçekleşecek. Ayrıca Uygur Çocuk Tiyatrosu 22 Nisan ve 23 Nisan tarihlerinde çocuklar için birbirinden güzel oyunlar sergileyecek.