İZMİT BELEDİYESİ İLE KENTİN ÇINARLARI HALK OYUNLARI İÇİN BİR ARADA

26 Mart 2022
İzmit Belediyesi ile kentin çınarları halk oyunları için bir arada (1)
İzmit Belediyesi ile kentin çınarları halk oyunları için bir arada (2)
İzmit Belediyesi ile kentin çınarları halk oyunları için bir arada (4)
İzmit Belediyesi ile kentin çınarları halk oyunları için bir arada (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında 50 yaş üstü vatandaşlar için açılacak halk oyunları kursunun ilk toplantısını gerçekleştirdi

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında İzmitli çınarların her anlamda iyilik halini gözetmek, salgın sürecindeki kapanma tedbirleri dolayısıyla kısıtlanan fiziksel işlevselliklerini arttırmak, sosyalizasyonlarını sağlamak ve toplumda aktif rol almalarına destek olmak amacıyla halk oyunları kursu açıyor. “Dansın Yaşı Yoktur, Enerjisi Çoktur” sloganıyla kolları sıvayan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, halk oyunları kursuna başvuran vatandaşları İZMEK Halk Oyunları Öğreticisi Azmi Yurtkulu ile buluşturdu.

Detaylı Bilgiler Aktarıldı

Büyüklerimiz dans edecekleri alanı gözlemledikten sonra toplantı Down Kafe’de devam etti. İZMEK Halk Oyunları Öğreticisi Azmi Yurtkulu, büyüklere dans eğitimi süreci, halk oyunları türleri ve işleyiş hakkında detaylı bilgiler aktardı. Yapılan toplantıda dans sürecinden beklentilerini ve sorularını öğreticiye danışan büyükler ikramlar ve neşeli şarkılar eşliğinde dans etti.