İZMİT BELEDİYESİ İLE YÜZME ÖĞRENEN MİNİKLER SERTİFİKALARINI ALDI

3 Şubat 2023
WhatsApp Image 2023-02-03 at 14.02.55 (1)
WhatsApp Image 2023-02-03 at 14.02.51
İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa
Çocuklara sertifikalarını Mithat Ağa takdim etti (4)
Çocuklara sertifikalarını Mithat Ağa takdim etti (2)
Çocuklara sertifikalarını Mithat Ağa takdim etti (3)
Çocuklara sertifikalarını Mithat Ağa takdim etti (1)
Artrenörler
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda, sömestr tatilinde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında eğitim alan 125 öğrenci sertifikalarını aldı. Eğitimler sonucunda ise 25 öğrenci lisanslı sporcu olma hakkı elde etti

Sporcu dostu İzmit Belediyesinin hayata geçirdiği “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında, ücretsiz yüzme kursları tamamlandı. İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda 7-14 yaş arası çocukların uzman antrenörler eşliğinde sömestr tatilinde aldığı eğitimlerin sertifika töreni gerçekleştirildi.

Başkan Hürriyet’in Selamını İletti

Tepeköy Mahallesi’nde bulunan Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşen sertifika törenine İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Ağa, “İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in selamını getirdim. Kendisi burada olmayı çok istiyordu. Fakat programının yoğunluğu yüzünden aramızda olamadı.

125 Öğrenciye Eğitim Verildi

3 senedir devam ettiğimiz eğitimlerimiz bundan sonra da devam edecek. Duyarlı ailelere, çocuklarını spora yönlendirdiği için kurumum adına teşekkür ediyorum. Çocuklarınız lütfen sporu bırakmasın. Spora devam etsinler” dedi. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında ara tatil döneminde 6 antrenör ve 1 cankurtaran eşliğinde 125 öğrenciye eğitim verildi.

25 Sporcu Lisans Sahibi Oldu

Tamamlanan bir aylık eğitimin ardından temel eğitimi geçen 25 sporcu, İzmit Belediyespor yüzme takımına seçilip, kulüp bünyesinde lisanslı sporcu olarak müsabakalara katılabilme hakkı kazandı. Yüzme takımına seçilen sporcular, hem İzmit’i hem de Kocaeli’yi il dışındaki müsabakalarda temsil etme hakkına sahip olacaklar.