İZMİT BELEDİYESİ İLİMİZE GELEN DEPREMZEDELERİN YANINDA

9 Şubat 2023
İzmit Belediyesi ilimize gelen depremzedelerin yanında (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Dost Eller Mağazası ve Gıda Bankası’nda hazırlanan kıyafet ve gıdalar, deprem felaketi sonrasında evleri yıkılıp barınmak amacıyla ilimize gelen depremzedelere ulaştırılıyor

Kahramanmaraş dahil 10 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketinin yaralarının sarılması adına tüm ülke seferber olmuş durumda. İzmit dahil ülkenin dört bir yanından bölgeye yardım tırları ve gönüllüler giderken, depremzedeler ise diğer illere getirilmeye devam ediyor. Deprem felaketi sonrasında evleri yıkılan ve kış şartları nedeniyle geçici olarak barınmak amacıyla ilimize gelen depremzedelerin ihtiyaçları için İzmit Belediyesi ekipleri tam kadro çalışmaya devam ediyor.

Yardımlar Sürecek

Depremin acısını geçmiş dönemde yaşayan ve afetzedelerini yaşadığı sıkıntıları iyi bilen İzmit halkının yardımları sonucunda İzmit Belediyesi Dost Eller Mağazası ve Gıda Bankası’nda hazırlanan kıyafetler ve gıdalar, ilimize gelen depremzedelere ulaştırılıyor. Bazı depremzedeler ise İzmit Belediyesi Dost Eller Mağazasına gelerek kıyafet desteği almaya başladı. İzmit Belediyesi koordinatörlüğünde gerçekleşen yardımlar ilerleyen günlerde devam edecek.