İZMİT BELEDİYESİ İŞ MAKİNELERİ DEPREM BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

6 Şubat 2023
İzmit Belediyesi iş makineleri deprem bölgesine doğru yola çıktı (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve çevre illeri etkileyen deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına destek olmak için bölgeye iş makinelerini gönderdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve en az 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrası yaraları sarmak üzere tüm birimleriyle teyakkuza geçen İzmit Belediyesi, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet paletli 963, 1 adet treyler ve 1 tane 4*4 pickup aracı yola çıkardı.

Arama Kurtarma Ekibi Yolda

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediye yöneticileriyle sabah saatlerinde yaptığı Acil Durum Koordinasyon toplantısının ardından İzmit Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK), gönüllülerden oluşan I.S.A.R ekipleri 2 araçla birlikte yola çıkmıştı. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da Başkan Hürriyet’le birlikte deprem bölgesine hareket etmişti.

Torun “Gün Dayanışma Günü”

Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinden araçları uğurlayan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun “Bu gece yarısı meydana gelen depremde yaşanan can ve mal kaybından dolayı yurdumuza başsağlığı diliyoruz. Deprem bölgesine yardım eli uzatmak için belediyemizin birçok müdürlüğü çalışıyor. Başkanımız da yola çıktı. Biz de Fen İşleri Müdürlüğü olarak iş makinalarımızı yola çıkartıyoruz. Gün dayanışma günü. İzmitli vatandaşlarımızdan deprem bölgesine ulaştırmak üzere maddi manevi yardımlarını bekliyoruz” dedi.

Kapasitesi En Yüksek Araçlar

Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından hemen koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Aynı zamanda AFAD ile iletişime geçtik. Deprem bölgesine belediyemizin kapasitesi en yüksek araçlarını gönderiyoruz. 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet paletli 963 dozer, 1 adet treylerimiz ve 1 tane 4*4 pickup aracımızı yola çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.