İZMİT BELEDİYESİ, KUAFÖRLER ODASI’NI İFTAR PROGRAMINDA AĞIRLADI

31 Mart 2023
Emirşah Torun
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (2)
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (3)
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (4)
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (5)
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (6)
İzmit Belediyesi, Kuaförler Odası’nı iftar programında ağırladı (7)
Yavuz Doğar
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, Kocaeli Kuaförler Odası üyelelrini Dernekler Yerleşkesindeki iftar programında ağırladı

İzmit Belediyesi, Kocaeli’deki sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarını Dernekler Yerleşkesinde ağırlamaya devam ediyor. Ramazan ayı ile birlikte iftar programlarına da başlayan İzmit Belediyesi, Kocaeli Kuaförler Odası yönetimi, üyeleri ve ailelerini Dernekler Yerleşkesi’nde konuk etti.

Hürriyet’in Selamlarını İletti

Programa, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Koordinatör Ozan Aksu, STK ve Esnaf Masası Koordinatörleri Eray Bodur ile Cem Serhat Dayanç, Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar ve oda üyeleri ile aileleri katıldı. Oruçların açılmasının ardından konuşan Emirşah Torun, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını sizlere iletiyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Allah tuttuğunuz oruçları ettiğiniz duaları kabul etsin” dedi.

“Depremzede Kardeşlerimize Yardım Etmeye Çalışıyoruz”

Emirşah Torun sözlerine, “Ülkemiz yaşanan depremlerin ardından sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Yaraların sarılması adına maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz de İzmit Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren bölgede yer alarak depremzede kardeşlerimize maddi manevi yardım etmeye çalışıyoruz. İş makinalarımız, yönetici arkadaşlarımız ve personellerimiz ile bölgedeyiz. İnsanın kayıtsız kalamayacağı acılara şahit olduk”

“Birlik ve Beraberlik Ruhu Gösterdik”

Sizin gibi meslek grupları da kendi alanlarında yapabilecekleri noktasında istişare ediyorlar. Tüccarından eğitimcisine, kuaföründen sıradan vatandaşlara kadar çok fazla kişi bizimle iletişime geçip nasıl yardım edebiliriz diye sordular. Birlik ve beraberlik ruhunu göstermiş olduk. Biz hala daha deprem bölgesinde hareket halindeyiz. Malatya, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve diğer tüm illere yardımlarımızı ulaştırdık. Çadırkentler ve aşevleri kurduk. İş makinelerimizle arama kurtarma çalışmalarına katıldık”

“Yaraları Tez Elden Saracağız”

Dayanışma ruhu ile yaraları tez elden saracağız. Bölgedeki insanların normal yaşamlarına dönmesine vesile olacağız. Bu bağlamda yapmış olduğunuz ve yapacağınız yardımlardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin deprem bölgesindeki vatandaşlara hizmet götürmeniz için aracı olan oda başkanı Yavuz Bey’e de teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek devam etti.

Doğar, “Bizi Çok Etkiledi”

Torun’un ardından konuşan Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar ise “Deprem bölgesinde yapabileceklerimiz ile ilgili Fatma Başkanımızla istişare ettik. İlk tur olarak 3 oda bir araya gelerek 45 erkek berber Hatay’a gittik. Orada geçirdiğimiz günler bizi çok etkiledi. İkinci defa yeniden Hatay’a giderek görevimizi yerine getirdik”

“Burada İzmit Belediyem Var”

Orada her zaman ‘Benim burada İzmit Belediyem var’ dedim. İzmit Belediyesinin orada çadırkentleri ve aşevleri var. Buralardaki depremzede vatandaşlara hizmet vermek için Eray Bey’le iletişim kurduk. Güzel hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Adıyaman’da da İzmit Belediyesinin çadırkenti var. Oraya da gitmek için heyecanlı bir şekilde beliyoruz. Elimizden geldiği kadar insanlara dokunmayı istiyoruz” dedi.