İZMİT BELEDİYESİ KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEK PROJESİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

11 Mart 2023
Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin
İzmit Belediyesi Küçükbaş Hayvan Destek Projesi meyvelerini vermeye başladı (1)
İzmit Belediyesi Küçükbaş Hayvan Destek Projesi meyvelerini vermeye başladı (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün hayata geçirdiği Küçükbaş Hayvan Destek Projesi, meyvelerini vermeye başladı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, kırsal bölgelerde çiftçiyi desteklemek amacıyla Küçükbaş Hayvan Destek Projesi geçtiğimiz sene hayata geçirildi. Çiftçilere hibe edilen küçükbaş hayvanlar ise yavrulamaya başladı.

6 Adet Kuzu Dünyaya Geldi

Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin de İzmit Belediyesinin Küçükbaş Hayvan Destek Projesinden yararlanan isimlerden biri. Keskin, geçtiğimiz sene gerçekleşen hibe desteği sonucunda 2 anne ve bir dişi kuzunun ikiz doğurması ile birlikte 6 adet kuzunun dünyaya geldiğini belirtti.

“Başkan Hürriyet’e Teşekkür Ediyorum”

Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e projesinden ve çiftçilere katkısından dolayı teşekkür ederim. Hibe edilen küçükbaş hayvanların kalitesinden dolayı doğumlar ikişer ikişer oldu. Bu proje sayesinde koyunlarımızın sayısı arttı.”