İZMİT BELEDİYESİ MAHALLE MUTFAKLARI PROJESİ, TURGUT MAHALLESİ’NDE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

1 Mart 2023
İzmit Belediyesi Mahalle Mutfakları Projesi (1)
İzmit Belediyesi Mahalle Mutfakları Projesi (2)
İzmit Belediyesi Mahalle Mutfakları Projesi (5)
İzmit Belediyesi Mahalle Mutfakları Projesi (7)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Mahalle Mutfakları Projesi, Turgut Mahallesi’nde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile insana dokunmayı ilke edinen İzmit Belediyesi, hayata geçirdiği projelerin devamlılığını sağlamaya devam ediyor. İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mahalle Mutfakları Projesi ile kentin dezavantajlı bölgelerinde ikamet eden vatandaşların yüzlerini gülümsetiyor.

Düşük Fiyatla Erişebiliyorlar

Sosyo-ekonomik açıdan alt orta veya düşük gelir sınıfına dahil olan vatandaşların temel beslenme haklarına insanlık onuruna uygun şekilde ve düşük fiyata erişebilmesi amacıyla Mahalle Mutfakları Projesi, geçtiğimiz Aralık ayında Serdar ve Topçular Mahallelerinde hayata geçmişti. Bu iki bölgeye Turgut Mahallesi de eklendi.

Kentin Farklı Noktalarında

İlgili proje kapsamında Serdar Mahallesi (Yeşil Camii karşısı) ve Topçular Mahallesi’nde (Şeref Meydanı Parkı) Salı ve Perşembe günleri 14.00 – 16.00 saatleri, Turgut Mahallesi’nde (Mahalle Konağı) ise yine aynı günlerde 13:00 ile 15:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor. Üç çeşitten oluşan bir kişilik yemeğin satış bedeli KDV dahil 5 TL olarak belirlendi.