İZMİT BELEDİYESİ MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

18 Temmuz 2023
İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın 2
İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın
İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Aşkın
Muhtarlar sorunlara dair değerlendirmelerde bulundular
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (1)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (2)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (3)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (4)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (5)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (6)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (7)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (8)
Muhtarlara Başkan Hürriyet ile çekildikleri fotoğraflar hediye edildi (9)
Programda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu
WhatsApp Image 2023-07-18 at 13.42.56 (1)
WhatsApp Image 2023-07-18 at 13.42.56 (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi yöneticileri, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantılarını sürdürüyor

İzmit Belediyesi yöneticileri, mahalle muhtarlarıyla Gülümse Kafe Yahya Kaptan’da kahvaltıda buluştu.  Yöneticiler istişare toplantısında muhtarları tek tek dinleyerek mahallelerde yaşanan sorunları ve bölge sakinlerinin ilettikleri talepleri not aldılar.

İzmit Belediyesi Yöneticileri Katıldı

Toplantıya İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörleri Ercan Umutlu, Ali Filiz, İzmit Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Server Yıldırım, İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ümit Uçar, İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cemal Derya, İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya katıldı.

“Toplantılarımız Devam Edecek”

Toplantıda açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, “Muhtarlarımızla bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Bir araya gelmemiz önemli. Çünkü hiçbir sorun sadece o mahalleyi ilgilendirmiyor. Bazı şikayet ve önerilerimiz kentin tamamına yönelik olabiliyor. Bu sorunları da ortak aklı kullanarak, hep birlikte istişare yaparak çözmek adına bir araya geliyoruz. Bu toplantılarımızın ve çalışmalarımızın amacı bu kentin iyiliği için. 102 mahalle muhtarımızla birlikte ortak olarak yapacağımız etkinliklerimiz olacak. Bundan sonraki süreçte toplantılarımıza devam edeceğiz. Sizden gelen talepleri alacağız ve bunları çözüme kavuşturmak adına da istişare yapacağız” dedi.

“Kendi İşimizi Kendimiz Yapıyoruz”

Programda söz alan İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, “Bu sene Türkiye’de büyük olaylar yaşandı. Deprem oldu, EYT yasası çıktı, seçim. Yağmurlardan dolayı otları biçemediğimiz zamanları yaşadık. Personellerimizin büyük bir kısmı deprem bölgesinde. Bu ayın sonunda o personellerimiz de gelecek. Bütün Türkiye afet bölgesine aktı. İzmit Belediyesi de boş durmadı. İlk önce Fatma hanım oraya intikal etti. Orada konteyner kentlerimiz var. Aşevi ekiplerimiz, sosyal yardım ekiplerimiz orada, Fen İşleri Müdürlüğünün ekipleri orada. Geçtiğimiz döneme göre 100 – 150 personel fazla çalıştırıyoruz çünkü kendi işimizi kendimiz yapıyoruz.

“Tam Potansiyelimize Ulaşacağız”

Öz kaynaklarımızı kullandığımız için daha fazla tasarruf yapabilmek için, bir kişiye daha aş verebilmek için böyle bir yöntem uyguladık. Araçlarda da aynısını yaptık. Araçları artık kiralama durumundan çıktık, kendi araçlarımızla bu işleri görmeye çalışıyoruz. Problemler mutlaka çözülecektir. Eylül ayından itibaren yüzde yüz potansiyelimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Burada bulunan icracı müdürlerimizi tebrik ediyorum. Hem afet bölgesine yetişiyorlar, hem İzmit’in her sokağına yetişmeye çalışıyorlar” dedi.

Muhtarlar Yoğun İlgi Gösterdi

Programa Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek,  Alikahya Merkez Muhtarı Recep Kahveci, Alikahya Fatih Mahallesi Muhtarı Yunus Arıcan,  Alikahya Atatürk Mahallesi Muhtarı Özgür Sarıca, Karadenizliler Mahallesi Muhtarı Mehmet Şar, 28 Haziran Mahallesi Muhtarı Mukadder Mengül, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy ve Malta Mahallesi Muhtarı Bekir Boz katıldı.