İZMİT BELEDİYESİ OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ İÇİN SÜREÇ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

23 Mart 2023
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (1)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (3)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (4)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (5)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (6)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (7)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı (8)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Yahya Kaptan Mahallesi’nde faaliyete geçecek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı yapıldı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçecek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi için süreç değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Otizm Spor ve Yaşam Evi, 3 – 25 yaş aralığındaki otizmli bireylerin gelişimine katkı sağlamak, spor becerisi ve motor becerisini geliştirmek, bilişsel, sosyal, duyusal ve fiziksel gelişimlerini desteklemek ve aynı zamanda otizmli bireylerin yakınlarını desteklemek, bilinçlendirmek, sosyal yaşama dâhil etmek ve ailelerin sorumluluklarına destek olmak amacıyla çalışmalarda bulunacak.

Fikir Alışverişinde Bulunuldu

İzmit Belediyesi,  Otizm Spor ve Yaşam Evi Merkezinin hizmet vereceği süreçte ilimizdeki ilgili kurum ve kuruluşlar ile eş güdümlü çalışmalar yürütmeyi ve işbirliği içinde hareket etmeyi önemsiyor. Süreç değerlendirme toplantısı İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi, KOÇDER  (Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği), Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantı sonrasında katılımcılar ile birlikte Otizm Spor ve Yaşam Evi gezilerek fikir alışverişleri yapıldı.