İZMİT BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ KURSİYERLERİ GÖSTERİLERİNE BAŞLIYOR

8 Haziran 2023
İzmit Belediyesi Sanat Akademisi kursiyerleri gösterilerine başlıyor (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü kursiyerleri, 14-15 Haziran tarihlerinde 1 sezon boyunca hazırlıklarını sürdürdükleri oyunları ile seyirci karşısına çıkıyor

‘Sanat Kenti İzmit’ vizyonuyla geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye devam eden İzmit Belediyesi Sanat Akademisi tiyatro bölümünde 2022-2023 eğitim yılının sonuna yaklaşıldı. Akademiye yetenek sınavı ile alınan tiyatro bölümü kursiyerleri 14-15 Haziran tarihlerinde Sanat Akademisi Eğitim Sahnesinde yıl sonu performanları için seyirci karşısına çıkıyor.

İki Gün Üst Üste Oyun Sahnelenecek

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri ilk olarak 14 Haziran Çarşamba günü saat 20:00’da usta yazar Moliere’nin Tartüffe, Hastalık Hastası ve Cimri oyunlarını sahneye koyacak. 15 Haziran Perşembe Günü ise yine aynı saatte Sanat Akademisi Eğitim Sahnesinde Usta yazar Melih Cevdet Anday’ın ‘’Ölüler Konuşmak İsterler’’ adlı önemli eseri kursiyerler tarafından sergilenecek.

Performanslar Eylül Ayına Kadar Devam Edecek

Vatandaşlar tarafından yoğun katılımın olması beklenen kursiyerlerin performans oyunları Eylül ayına kadar devam edecek. Öte yandan yeni sezon için İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü yeni öğrenci kayıtları almaya devam edecek.