İZMİT BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ, UZMAN EĞİTMENLERLE GÜÇLENİYOR

11 Mart 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin liyakat usulü ile gerçekleştirdiği sınavla seçilen İzmit Belediyesi Kent Orkestrası eğitmenleri Sanat Akademisi’nde göreve başladı

İzmit Belediyesi, Belediye Bandosu ve Kent Orkestrasında istihdam edilmek üzere geçtiğimiz haftalarda personel alım sınavı gerçekleştirmişti. Prof. Dr. Cihat Aşkın öncülüğünde gerçekleştirilen sınavda başarılı olan alanında yetkin ve tecrübeli isimler hem kent orkestrasında yerini alacak hem de Sanat Akademisi’nde eğitim verecek.

İlk Toplantı Yapıldı

İzmit Sanat Akademisi’nde göreve başlayan eğitmenler ilk toplantısını 7 Mart Pazartesi günü Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ceren Öker Cömert, Sanat Akademisi Genel Koordinatörü Ali İhsan Engür ve Kültür Sanat Danışmanı Prof. Dr. Cihat Aşkın ile gerçekleştirdi. Sanat Akademisi bünyesinde İzmit’te gerçekleştirilecek kültür sanat faaliyetleri üzerine fikir alışverişi yapıldı.

Enstrüman Dersleri Başlıyor

İzmit Belediyesinin mahalle bazında gerçekleştirdiği yetenek taraması sonucu seçtiği yetenekli gençler, İzmit Belediyesi Sanat Akademisinde piyano, gitar, ses eğitimi, keman, viyolonsel, klarnet, flüt, bağlama, solfej ve koro eğitimlerine alanında uzman kadro ile başlıyor.

Kent Orkestrası Ve Bando Personeli Değerlendirme Sonucu:

https://www.izmit.bel.tr/guncel/duyurular_05/kent-orkestrasi-ve-bando-personeli-degerlendirme-sonucu_11276.html