İZMİT BELEDİYESİ ULUSLARARASI FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

24 Mayıs 2022
İzmit Belediyesi uluslararası faaliyetlerine devam ediyor (2)
İzmit Belediyesi uluslararası faaliyetlerine devam ediyor (3)
İzmit Belediyesi uluslararası faaliyetlerine devam ediyor (4)
İzmit Belediyesi uluslararası faaliyetlerine devam ediyor (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, Avrupa Folklorik Değerleri Gençlik Çalışmalarını Aydınlatıyor projesi kapsamında eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında yenilikçi uygulamaların geliştirilmesini amaçlayan uluslararası eğitime ev sahipliği yaptı

Uluslararası faaliyetlerine devam eden İzmit Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne bağlı AR-GE ve Proje Geliştirme Birimi, Avrupa Folklorik Değerleri Gençlik Çalışmalarını Aydınlatıyor projesi kapsamında düzenlenen personel eğitimine ev sahipliği yaptı. Personel eğitimine Avrasya Gençlik Gelişim Derneği, proje ortakları, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Misano Belediyesi(İtalya) ve WASLA Berlin (Almanya) katıldı. Toplamda 5 gün süren eğitimde her ortak kurumdan üç personel yer aldı.

Atölyelere Katıldılar

Eğitimler Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Merkezi’nde gerçekleştirildi. Katılımcılar taş baskı, mozaik ve keçe atölyelerine katılarak geleneksel Türk el sanatları hakkında bilgi sahibi oldular. Aynı zamanda yaratıcı el sanatlarının gençlik çalışmalarına entegrasyonu konusundaki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirdiler.

Dolu Dolu Geçirdiler

Personel eğitiminin ardından katılımcılar deneyimlerini, kazandıkları uzmanlık ve bilgileri kendi ülkelerinde yaygınlaştıracaklarını ifade ettiler. Eğitimin yanı sıra katılımcılar İzmit Belediyesi Atatürk Evi’ni ziyaret ederek Çanakkale Zaferi sergisini inceledi. Eğitimin üçüncü günü katılımcılara Gülümse Kafe sosyal tesisinde kahvaltı ikram edildi. Eğitimin son günü ise katılımcılar Sarısu Gençlik Kampı’nda eğlenceli zaman geçirdi.