İZMİT BELEDİYESİ ÜRETİYOR, SOSYAL TESİSLER DAHA DA GÜZELLEŞİYOR

31 Temmuz 2022
Izmit Belediyesi üretiyor, sosyal tesisler daha da güzellesiyor (1)
Izmit Belediyesi üretiyor, sosyal tesisler daha da güzellesiyor (2)
Izmit Belediyesi üretiyor, sosyal tesisler daha da güzellesiyor (4)
Izmit Belediyesi üretiyor, sosyal tesisler daha da güzellesiyor (5)
Izmit Belediyesi üretiyor, sosyal tesisler daha da güzellesiyor (6)
Metni Sesli Dinle

Pazar Mesaisine Gülümse Kafe’de Gülümse Böreğin Tadım Etkinliğiyle Başlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Fen İşleri Müdürlüğü Atölyelerinde Üretilen Ve Gülümse Kafe’de Şık Bir Görüntü Oluşturan Tasarım Ürünlerin Tanıtımını Yaptı

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyeleri bir fabrika gibi kendi atölyelerinde üretmeye ve vatandaşa daha iyi hizmet götürmeye devam ediyor. Pazar mesaisine Gülümse Kafe’de Gülümse Böreğin tadım etkinliğiyle başlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Gülümse Kafe’de kullanılan ve belediyenin öz kaynaklarıyla üretilen tasarım ürünleri tanıttı.

“Öz Kaynaklarımızla Yapabileceklerimizi Gösteriyoruz”

Sunum masası ile ilgili bilgi veren Başkan Hürriyet, “Öz kaynaklarımızla üretelim, dışarıdan alımları azaltalım diye çok uğraşıyoruz. Fen İşleri atölyelerimizde üretilen özellikle ergonomik, farklı tasarım ürünler yapıyor arkadaşlarımız. Onlardan bir tanesi de bir raf sistemi. Bu raf aynı zamanda çok pratik bir şekilde masa olabilen güzel bir mobilya. Yeni ürettik ve ürettiğimiz bu mobilyaları kendi tesislerimizde kullanmaya çalışıyoruz. Biz bu çalışmalarla aslında belediyelerin kendi atölyelerinde neler yapabileceğini gösteriyoruz. Öz kaynaklarımızla neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Aslında Bir Farkındalık Örneği”

Bank da olabilen bahçe masasını da tanıtan Başkan Hürriyet, “Bu bir oturak fakat ihtiyaç duyulduğu takdirde bir masa olabiliyor. Özellikle mesire alanlarında, park alanlarında kullanılabilecek kendi atölyelerimizde öz kaynaklarımızla ürettiğimiz bir ürün. Ustalarımızın emeğiyle ortaya çıkan aslında bir farkındalık. İşin ehli ustalarla çalışırsak neler üretebileceğimizi görüyoruz. Belediyelerin aslında fabrika gibi çalışabileceğini bir göstergesi bu ürünler. Emeği geçen arkadaşlarımız ellerine sağlık” dedi.

“Yüzlerde Gülümseme Oluşturuyor”

Gülümse Kafe’ye renk katan salıncağın da atölyelerde yapıldığını belirten Başkan Hürriyet, “Bu salınca ustalarımızın kendi tasarımı. Dışarıdan almak yerine olabildiğince kendimiz üretmeye gayret ediyoruz. Gülümse Kafe’ye gelen vatandaşlarımız burada hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. İnsanların biraz da olsa yüzünü güldürebileceğimiz ama daha da önemlisi kendi ürettiğimiz güzel bir salıncak. Bunu satın almaya kalksak dünya para tutar ama kendimiz ürettiğimiz çok daha az maliyetli bir ürün” şeklinde konuştu.