İZMİT BELEDİYESİ VE İZMİT KENT KONSEYİ ÇOCUK ÖDÜL MARKET İLE ÖDÜLE KOŞTU

16 Mayıs 2022
Izmit Belediyesi ve Izmit Kent Konseyi Çocuk Ödül Market ile ödüle kostu (1)
Metni Sesli Dinle

Kocaeli Gazetesi tarafından her yıl düzenlenen Doruktakiler ödül töreninde 2021 yılının Sivil Toplum Örgütü Ödülü’nü alan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Çocuk Ödül Market projesinin hayat geçirilmesinde öncülük eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti

Kocaeli Gazetesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenleyerek yılın en iyilerini belirlediği Doruktakiler 2021 yılı ödül töreni Kocaeli Ticaret Odası’nda yapıldı. Yılın Sivil Toplum Örgütü Ödülü’nü TBMM Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın elinden alan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi ile Kent Konseyi ortaklığında hayata geçirilen geri dönüşüm projesi Çocuk Ödül Market’e değindi.

Erol: “Bu Bir Takım Ödülü”

Yılın Sivil Toplum Örgütü Ödülü’nü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Hüseyin Erol, “Bu bir takım ödülü. Çocuk Ödül Market projemiz dünyada birçok ülkede örnek gösterilen proje. Biz bu projeyi İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet ile paylaştığımızda kendisi hiç ikiletmeden bu projeye destek vereceğini belirtmişti. Şu anda kentin 8 merkez mahallesinde atık toplama merkezimiz var.

Çöpün Zenginlik Olduğunu Anlatmalıyız

Hedefimiz, 2023 yılı sonunda atık toplama merkezilerini 25’e çıkartarak çocukların geri dönüşüm duyarlılığını arttırmak. Çöpün bir atık değil, bir zenginlik olduğunu kentin çocuklarına anlatmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizlere bu imkânı sağlayan Belediye Başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e ve destek veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz ile mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.