İZMİT BELEDİYESİ VE SARIYER BELEDİYESİNİN ‘TÜRKİYE MODELİ’ ÜLKEYE ÖRNEK OLACAK

17 Ağustos 2022
İzmit Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin ‘Türkiye Modeli’ ülkeye örnek olacak (1)
İzmit Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin ‘Türkiye Modeli’ ülkeye örnek olacak (3)
İzmit Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin ‘Türkiye Modeli’ ülkeye örnek olacak (4)
İzmit Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin ‘Türkiye Modeli’ ülkeye örnek olacak (6)
İzmit Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin ‘Türkiye Modeli’ ülkeye örnek olacak (7)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Çınar Akademi ve Sarıyer Belediyesi Sarıyer Akademi arasında kurulan iş birliği Türkiye Akademi adı altında örnek bir model oluşturdu

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla hayata geçirilen Çınar Akademi ve Sarıyer Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sarıyer Akademi arasında kurulan iş birliği Türkiye Akademi adı altında örnek bir model oluşturdu. Yeni eğitim-öğretim yılına başlayan Türkiye Akademi’nin iki kurumu, tek bir çatı altında buluşarak hedefleri daha da büyüttü.

 

“ÖNEMLİ BİR MODEL OLARAK ÖNE ÇIKIYOR”

Türkiye Akademi adı altında çalışmalarını birlikte sürdürme kararı alan kurumlar, eğitimde yerel yönetimlerin ortaya koyduğu önemli bir model olarak öne çıkıyor. İzmit Belediyesi ev sahipliğinde Sarısu Kampı’nda düzenlenen iki günlük eğitimde buluşan kurum yöneticileri ve öğretmenleri; akademik toplantılar, sunumlar, zümre toplantıları ve içerik paylaşımlarının yanı sıra sosyal etkinlikler de geçirdi.

 

HÜRRİYET, “TECRÜBELERİNDEN YARARLANACAĞIZ”

Ücretsiz olarak hizmet veren Çınar Akademi’de öğrencilerin tecrübeli ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile hayallerine kavuşabileceklerini belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet , “Çınar Akademi, Sarıyer Belediyesinin yıllardır marka olmuş Sarıyer Akademi’den feyz alarak eğitim alanındaki fırsatları İzmit’e sunabilmek adına başladığımız bir projeydi. Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Akademi tecrübelerini bize aktararak en büyük destekçimiz oldu. Bizler İzmitli öğrencilerimizi kaliteli eğitimle buluşturmak için Sarıyer Akademi ile çalışmaya, onların tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

GENÇ, “PRESTİJLİ OKULLARA ÖĞRENCİ YERLEŞTİRDİK”

İki kurum arasında iş birliği ile ilgili konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Çocukların geleceğine yön verecek uzman eğitmenlerimizle güncel sınav sistemine en uygun eğitimleri veriyoruz. Yerel yönetimlerin eğitim kurumları içerisinde kendi yayınlarını çıkaran ilk eğitim kurumuyuz. Ayrıca yapay zekâ, matematik olimpiyatları eğitimleri, öğrenci ve öğretmen gelişim programı ile Türkiye’nin en prestijli üniversite ve okullarına öğrenci yerleştirdik.

 

“AMACIMIZ ÇOCUKLARA DESTEK OLMAK”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve bazı okullarla da iş birliği yaptık. Eğitim desteği sunduk. Tek amacımız var ki o da hep daha fazla çocuk ve gencimize destek olmak. Bu nedenle bizim gibi düşünen, eğitime önem veren, birlikte çalışarak daha çok üretebileceğimiz belediyelerimizle görüştük. Çalışmalarımızı Türkiye Akademisi çatısı altında topladık.

 

“EĞİTİM KONUSUNDAKİ HASSASİYETLERİ BİZİ ÇOK ETKİLEDİ”

İzmit Belediyesi bizim paydaşımız oldu. Çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren gerek Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gerekse çalışma arkadaşlarının eğitim konusundaki hassasiyeti bizleri çok etkiledi. Bizler Sarıyer Akademi’de 7 yıllık tecrübemizi onlara aktarırken, onlar bize yeni bakış açıları kazandırdı. Böylece iki kurumu Türkiye Akademi adı altında birleştirmeye karar verdik” dedi.