İZMİT BELEDİYESİ VE SUNA İNAN KIRAÇ VAKFI ‘SUNA’NIN KIZLARI’ PROJESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

24 Mayıs 2022
I7IFWT~F
I78GB3~2
I6YGPE~5
I6OH3Q~W
I6EHHZ~R
I64HWA~Q
I5UIAN~L
I5AJ38~B
I6YWO8~7
I78W9V~S
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğü ve temaslarıyla, merhum Suna Kıraç’ın eğitim alanındaki değer ve vizyonunu yaşatacak olan ‘Suna’nın Kızları’ projesi için Suna İnan Kıraç Vakfı ile işbirliği yapılacak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ceren Öker Cömert, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç ve Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ile birlikte İstanbul Pera Müzesi’ni ziyaret etti. Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait koleksiyonlar, seçkin sergiler, yayıncılık ürünlerinin sergilendiği Pera müzesi ziyaretinde vakıf ve İzmit Belediyesi işbirliğinde yapılabilecek projeler de konuşuldu. Ayrıca Hürriyet ve ekibi, Pera Palas’ta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı 101 numaralı odayı da ziyaret etti.

İşbirliği Mesajları Verildi

Pera Müzesi’nde gezi ve incelemenin yanı sıra özellikle kadın, çocuk, kültür, sanat ve arkeolojik çalışmalar kapsamında işbirliği yapılabilecek konular masaya yatırıldı. Özellikle Suna ve İnan Kıraç Vakfı çatısı altında yürütülen, merhum Suna Kıraç’ın eğitim alanındaki çabalarını, değerlerini, hedeflerini ve vizyonunu yaşatacak olan ‘Suna’nın Kızları’ projesinde işbirliği mesajları verildi.

İzmit’te Ağırlayacaklar

Suna’nın Kızları projesi Türkiye’nin dört bir köşesinde eğitime erişemeyen, erişen ama eğitim sürecini tamamlayamayan, tamamlayan ancak gerçek anlamda nitelikli eğitim alamayan kız çocuklarına ulaşmayı planlıyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi önümüzdeki aylarda Suna ve İnan Kıraç Vakfı yöneticilerini İzmit’te ağırlayacak.

Kültürel Miras Ve Arkeoloji Çalışmaları

Pera Müzesi’nin ardından İstanbul Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret eden Başkan Hürriyet ve ekibini Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür Sanat İşletmesi Genel Müdürü Özalp Birol karşıladı. Karşılıklı bilgi paylaşımının yapıldığı görüşmede kültürel miras ve arkeoloji çalışmalarında işbirliği konuşuldu.