İZMİT BELEDİYESİ YARDIM NOKTALARINDAN DEPREM BÖLGESİNE 13 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

8 Şubat 2023
İzmit Belediyesi yardım noktalarından deprem bölgesine 13 tır yardım gönderildi (1)
İzmit Belediyesi yardım noktalarından deprem bölgesine 13 tır yardım gönderildi (2)
İzmit Belediyesi yardım noktalarından deprem bölgesine 13 tır yardım gönderildi (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin, merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem sonrasında başlattığı yardım kampanyasına büyük destek veren İzmitliler 13’üncü yardım tırını da afet bölgesine gönderdi

İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki çevre illeri etkileyen depremin ardından başlattığı yardım kampanyasında oluşturduğu yardım toplama merkezlerinde toplanan malzemeler tırlarla bölgeye gönderiliyor. Son olarak 13’üncü yardım tırı da deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak amacıyla uğurlandı.

Otobüs de Gönderildi

Bölgeye yardım tırlarının yanı sıra İzmit Belediyesi tarafından arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere iş makineleri de gönderilmişti. İzmit Belediyesi ayrıca deprem bölgesinde kalmak istemeyen vatandaşlar için bölgeye otobüs de yönlendirdi.

Mobil Mutfak Malzemeleri ve Gıda Kolileri

İzmit Belediyesi Aşevi’nde görev yapan aşçılar ve personelinin Hatay’daki depremzedeler için kuracağı mobil mutfak malzemeleri ve gıda kolileriyle dolu 4 aracı Kardeş Eller Mağazasından yola çıkardı.

13’üncü Tır Yola Çıktı

İzmitlilerin seferber olduğu yardım kampanyası için bu sabah itibariyle yardımlar toplanırken tırlar da sırayla yola çıktı. Kentin birçok noktasında alınan yardımlar Yunus Emre Kültür Merkezi’nde toplanarak tırlara yüklendi. Teslim edilen malzemeler belediye ekipleri ve gönüllülerin çalışmalarıyla en son 13’üncü yardım tırı da afet bölgesine gönderildi.

Yardım Malzemeleri

İzmit Belediyesinin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Kahramanmaraş’ın çevresindeki birçok ili etkileyen depremin ardından başlattığı yardım kampanyası sürüyor. Isıtıcı, battaniye, uyku tulumu başta olmak üzere olmak üzere, bot ve mont, atkı, bere, eldiven, yağmurluk, çocuk bezi, hijyenik ped, termal içlik, (her yaş ve cinsiyete göre), kar maskesi, powerbank, kuru bakliyat ve iç çamaşırı (kadın, erkek, çocuk) arama kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek fener, teknik ekipman alet edevatı Kahramanmaraş’a gönderiliyor.

Yardım Toplama Merkezleri

İzmit Belediyesi B blok girişi Down Cafe

Yunus Emre Kültür Merkezi Nikah Salonu girişi

Mehmet Ali Paşa Mh. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:35/A (M. Ali Paşa Tramvay Durağı Karşısı) adresindeki İzmit Kardeş Eller – Gıda Bankası – Dost Eller Mağazaları

Kuruçeşme İzmit Belediyesi Hizmet Binası

Akmeşe İzmit Belediyesi Hizmet Binası

Alikahya İzmit Belediyesi Hizmet Binası

Asırlık Çınar Evi Yuvam Akarca Şubesi (Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi)

Topçular Mahalle Konağı

Yaşama Destek Evi (Kadıköy Muhtarlığı Binası İçi)

Mevlana Kültür Merkezi, Asırlık Çınar Evi Gündoğdu Şubesi (Gündoğdu Mahalle Muhtarlığı)

Dernekler Yerleşkesi

Yahya Kaptan Arasta Park AVM

Aşevi (Ayazma Kültür Merkezi Binası İçi)

Alzheimer Yaşam Evi (Malta Mh. Yurdum Cd. No:34)

Tüm Gülümse Kafeler