İZMİT BELEDİYESİ YENİŞEHİR MAHALLESİNE YENİ SOSYAL YAŞAM ALANI KAZANDIRIYOR

8 Mart 2023
Izmit Belediyesi Yenisehir Mahallesine yeni sosyal yasam alani kazandiriyor (1)
Izmit Belediyesi Yenisehir Mahallesine yeni sosyal yasam alani kazandiriyor (6)
Izmit Belediyesi Yenisehir Mahallesine yeni sosyal yasam alani kazandiriyor (9)
Izmit Belediyesi Yenisehir Mahallesine yeni sosyal yasam alani kazandiriyor (13)
Proje Görselleri (1)
Proje Görselleri (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, öz kaynaklarını kullanarak Yenişehir Mahallesi’nde vatandaşların kullanabileceği yeni bir park inşa ediyor

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara nefes alabileceği yeni sosyal alanlar kazandırmaya devam ediyor. Ekipler, bölge halkının vakit geçirebileceği, çocukların parkta oynayabileceği yeni bir sosyal alan oluşturmak adına Yenişehir Mahallesi’nde Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Güneyli Sokak arasında yeni park yapımına başladı.  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 1095 metrekarelik alandaki çalışmaları kısa sürede tamamlayarak vatandaşların kullanımına sunacak.

Yeni Bir Sosyal Alan Olacak

Halka keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri yeni yaşam alanları oluşturan İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yenişehir Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Güneyli Sokak arasında park yapım çalışmalarına başladı. 1095 metrekare alana, 148 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 172 metrekare çocuk oyun alanı, 165 metrekare çiçekli alan, 300 metrekare yeşil alan, piknik masaları ve pergola oturma yerleri yapılacak. Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının ardından bölge halkı yeni parkına kavuşacak.