İZMİT BELEDİYESİ YÜZME HAVUZUNDA ÜCRETSİZ YAZ DÖNEMİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

5 Temmuz 2023
Emel Ün Özer
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (1)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (2)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (3)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (4)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (5)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (6)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (7)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (9)
İzmit Belediyesi Yüzme Havuzunda ücretsiz yaz dönemi eğitimleri başladı (10)
Sinem Özden
Ümran Yüce
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ kapsamında ücretsiz olarak düzenlenen yaz dönemi eğitimlerinde ilk yüzme dersi bugün yapıldı

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında yaz dönemi eğitimleri Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarında yer alan İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda bugün itibariyle başladı. 7-12 yaş arası çocuklar 10 uzman antrenör ve 1 cankurtaran eşliğinde haftada iki gün boyunca yüzme dersi alacak. Eğitimler Salı-Perşembe ve Çarşamba-Cuma grubu olmak üzere iki grup şeklinde verilecek.

1050 Çocuk Faydalanacak

Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde toplamda 1050 çocuğa temel yüzme eğitimi verilecek. Bir ayın sonunda temel yüzme eğitimini tamamlayan çocuklar İzmit Belediyespor Yüzme Takımında lisanslı sporcu olarak İzmit’i ve Kocaeli’yi temsil etme fırsatı yakalayabilecek.

Miniklerden Fatma Ablalarına Teşekkür

İlk derse katılan minik yüzücülerden Sinem Özden, Fatma Ablasına teşekkür ederek, “Burayı çok seviyorum. Çok güzel ve eğlenceli bir yer. Gelirken bile çok keyif aldım. Arkadaşlarımla olmaktan çok mutluyum. Burada değişik stillerde yüzmeyi öğreniyorum” dedi. Bir diğer yüzücü Ümran Yüce, “Burayı çok sevdim ve çok fazla arkadaş edineceğimi düşünüyorum. Denize korkarak giriyordum ama artık korkmadan girebileceğimi biliyorum” ifadelerini kullandı.

Veliler de Hizmetten Memnun

Çocuğunu ilk dersinde yalnız bırakmayan veli Emel Ün Özer, Biz bu faaliyetten gerçekten çok memnunuz. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızla çok güzel ilgileniyorlar. Böyle güzel bir faaliyetin ücretsiz olması da çok önemli. Duyar duymaz gelip kaydımızı yaptırdık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.