İZMİT BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER VE PATİBÜSTE UYGULAMALI EĞİTİM

21 Aralık 2022
İzmit Belediyesinden öğrencilere seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim (2)
İzmit Belediyesinden öğrencilere seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim (3)
İzmit Belediyesinden öğrencilere seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim (4)
İzmit Belediyesinden öğrencilere seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim (5)
İzmit Belediyesinden öğrencilere seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim (6)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Kocaeli Okullarında seminer ve Patibüste uygulamalı eğitim programı gerçekleştirildi

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan veteriner Mustafa Hikmet Cengiz, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Kocaeli okulu öğrencilerine yönelik seminer verdi. Seminerde müdürlüğün çalışmaları, sokak hayvanlarından bulaşabilecek hastalıklar ve hayvanların saldırısına maruz kalındığında yapılması gerekenlere dair bilgi paylaşımında bulunuldu.

Yoğun Katılım

İlkokul öğrencilerini bilinçlendirmek için yapılan seminer öğretmenlerin de gözetimiyle başarılı şekilde gerçekleşti. Programa okul yöneticilerinin yanı sıra İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Patibüste Uygulamalı Eğitim

Seminer sonrasında Patibüs aracında uygulama yapıldı. Öğrenciler yapılan programda hem eğlendi hem de hayvanlardan bulaşan hastalıklar hakkında bilgi sahibi oldular. Öğretmenler ve öğrenciler yapılan program sonrası İzmit Belediyesine teşekkürlerini iletti.