İZMİT BELEDİYESİNİN 23 NİSAN ŞİİR YARIŞMASINDA SONUÇLAR BELLİ OLDU

18 Nisan 2023
İzmit Belediyesinin 23 Nisan şiir yarışmasında sonuçlar belli oldu (2)
İzmit Belediyesinin 23 Nisan şiir yarışmasında sonuçlar belli oldu (3)
İzmit Belediyesinin 23 Nisan şiir yarışmasında sonuçlar belli oldu (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle düzenlediği şiir yarışmasında dereceye girenler belli oldu

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, tarihin gurur dolu sayfalarını öğretmek, milli egemenlik duygusunu ve bayram heyecanını yaşatmak, ana dil sevgisi ve sanatsal bir derinlik kazandırmak amacıyla çocuklar için ödüllü şiir okuma yarışması gerçekleştirdi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yüzlerce okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencisi şiir yarışmasına online olarak katıldı.

23 Nisan’da Ödül Töreni Yapılacak

Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Taylan Katak, Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Dilek Dila Mert, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Sinan Taşkan, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi İnanç Doğruoğlu, Aydili Sanat Derneği Üyesi Dilek Ayrıbaş’dan oluşan değerlendirme kurulu, https://siiryarismasi.izmit.bel.tr/ adresine yapılan yüzlerce başvurusu arasından dereceye giren isimleri belirledi. Ödül töreni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleşecek.

Dereceye Giren İsimler Şu Şekilde;

Anaokulu Kategorisinde

Begüm Kulaksız,

Can Tarakçı,

Nehir Neşe Boyraz,

İlkokul Kategorisinde

Özgür Eren Öztürk,

Gülce Deniz Dursun,

Eylül Ada Süleymanoğlu

Ortaokul Kategorisinde

Defne Masal İlhan,

Gamze Çiçek,

Serra Pak