İZMİT BELEDİYESİNİN DEPREMZEDELER İÇİN ASKIDA SICAK YEMEK VE GIDA PAKETİ KAMPANYASI BAŞLADI!

23 Şubat 2023
Metni Sesli Dinle

Haydi İzmit! “Kardeş Elini Uzat, Bir Destek De Sen Bırak”

İzmit Belediyesi, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta kurmaya başladığı çadır kentlerde ve deprem bölgesinden Kocaeli’ye gelen vatandaşlara askıda sıcak yemek ve aile gıda paketi desteği sunacak

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde etkili olan depremlerin ardından tüm birimleriyle deprem bölgesinde harekete geçen İzmit Belediyesi Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çadır kent kurma çalışmalarına devam ediyor. İzmit Belediyesi bir yandan da Hatay ve Kahramanmaraş’ta kurduğu aşevleriyle her gün binlerce vatandaşa sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

Vatandaşlar Kardeş Eller Sitesinden Destek Olabilir

İzmit Belediyesi, hem deprem bölgelerinde kuracağı çadır kentlerde yaşayacak vatandaşlara hem de ilimize gelmek durumunda kalan depremzedelere daha fazla destek olmak için askıda sıcak yemek ve aile gıda paketi kampanyasını başlattı. Depremin ne demek olduğunu çok iyi bilen ve “Sizi en iyi biz anlarız” diyerek depremzedelere ilk günden beri yardımlarını ulaştıran vatandaşlar, https://www.izmitkardeseller.com/ internet adresinden dayanışmaya ortak olabilir. Hayırsever vatandaşlar, sıcak yemek desteğine bir öğünü 50 TL, aile gıda paketine ise adeti 350 TL olmak üzere katkı verebilir.