İZMİT BELEDİYESİNİN KAHRAMANMARAŞ’A GÖNDERDİĞİ YEM TIRLARI ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

19 Şubat 2023
İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’a gönderdiği yem t
İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’a gönderdiği yem tırları çiftç (1)
İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’a gönderdiği yem tırları çiftç (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi kendi arazilerinde ürettiği silajları, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gönderdi. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi olarak kullanılan silaj ve probiyotik yemler çiftçinin yüzünü güldürdü

İzmit Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş dahil 10 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketinin ardından yardım ve destek çalışmalarını sürdürüyor. Felaketin ilk gününden itibaren hem bölgede hem de İzmit’te depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışan İzmit Belediyesi, insanların can dostu ve geçim kaynağı hayvanları da unutmadı. İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi olarak kullanılan 450’şer kilodan toplam 135 paket mısır ve şeker sorgumu silajını üç tıra yükleyerek depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gönderdi.

Bölge Halkı Teşekkür Etti

Kahramanmaraş’a gönderilen üç tırda, mısır ve şeker sorgumu silajının yanı sıra 3 bin adet de probiyotik yem katkısı maddesi yer aldı. Böylelikle İzmit Belediyesi, dışarıdan satın alma yapmadan kendi arazilerinde ürettiği silajları bölgeye gönderen ilk ve tek belediye oldu. Tırlar ulaştıktan sonra bölge kırsalındaki büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahibi vatandaşlara ücretsiz bir şekilde dağıtıldı. Bölge halkı hayvanlarını da düşündükleri için İzmit Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.