İZMİT BELEDİYESİNİN KAR TİMİ KAPALI CADDE VE SOKAK BIRAKMADI 

11 Mart 2022
İzmit Belediyesinin kar timi kapalı cadde ve sokak bırakmadı (2)
İzmit Belediyesinin kar timi kapalı cadde ve sokak bırakmadı (3)
İzmit Belediyesinin kar timi kapalı cadde ve sokak bırakmadı (4)
İzmit Belediyesinin kar timi kapalı cadde ve sokak bırakmadı (5)
İzmit Belediyesinin kar timi kapalı cadde ve sokak bırakmadı (6)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İzmit sınırları içerisindeki tüm cadde ve sokaklara müdahale edilerek ulaşımın açık olduğunu açıkladı

Sibirya kökenli olan ‘aybar’ kar fırtınasının etkisini göstermesiyle birlikte sıcaklığın düşmesi sonrası başlayan ve her geçen saniye şiddetini arttıran kar yağışı, İzmit’i de beyaza bürüdü. Geçtiğimiz hafta başında yapılan uyarılara istinaden hazırlıklarını yapan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kar ekibi, ilçe sınırları içerisinde başlayan kar yağışı ile birlikte sahaya inerek vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına yoğun çaba sarf ediyor.

Yollar Açık Tutulmaya Devam Edecek

Gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya sistemiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine bağlı kar timi, İzmit sınırları içerisinde müdahale edilmedik sokak ve cadde bırakmadı. İzmit’in tüm cadde ve sokaklarını kardan arındırarak tuzlama çalışması yapan ekipler, son yılların en soğuk günlerinin yaşandığı şu günlerde yaya ve araçların mağduriyet yaşamasına engel oldu. Bir süre daha süreceği belirtilen kar yağışı sebebiyle teyakkuzda olacak olan kar timi, çalışmalarına aksatmadan devam edecek.