İZMİT BELEDİYESİNİN LAVANTALARI İZGİM’Lİ KADINLARIN ELİNDE SANATA DÖNÜŞÜYOR

14 Ekim 2022
İzmit Belediyesinin lavantaları İZGİM’li kadınların elinde sanata dönüşüyor (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı lavanta bahçelerinde yetişen lavantalar, İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde(İZGİM) girişimci kadınlarının elinde sanata dönüşüyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden ve başarılı çalışmalara imza atan İzmit Kadın Girişimciler Merkezi’ndeki girişimci kadınlar, geleneksel el sanatlarını yaşatmaya devam ediyor. Girişimci kadınlar, el sanatlarını icra ettikleri mum, sabun ve tokat baskı atölyelerinde İzmit Belediyesine ait lavanta bahçelerinin mahsullerini kullanıyor.

Yeniden Hayat Veriyorlar

Üretime katılan ve ekonomik anlamda ayakları üstünde durmaya çalışan üretici kadınlar, İzmit Belediyesine ait lavanta bahçelerinden elde edilen mahsullere yeniden hayat vererek ortaya çıkardığı lavantalı sabun, lavanta kokulu mum ve lavanta desenli tokat baskı ürünler alıcılar tarafından da çok beğeniliyor. Kişiye özel ve toplu sipariş alan atölyelerle iletişime geçmek isteyen vatandaşlar,  3180210 numaralı telefondan üretici kadınlara ulaşabilirler.