İZMİT ÇOCUK MECLİSİ İLK GENEL KURULUNU YAPTI

9 Mayıs 2023
ÇYDD Bşk. Meral Dönmez - VELİ-DER Bşk Ayşe Irmak'a plaket takdim ederken
Divan Kurulu Elif Rana Koç - Işıl Çetinkaya - Hamza Kurtuldu
Hüseyin Erol, Drama Lideri ve İKK Operasyon sorumlusu Esen Bayraktar Erdinç'e plaket takdim ederken
İKK Başkanı Hüseyin Erol, KOÜ Eğitim Fak. Dr. Fevziye Dolunay Cuğ'a plaket takdim ederken
İKK Yürütme Kurulu Üyesi Lütfi Bodur, Havva Açıkgöz'e plaket takdim ederken Lütfi Bodur
İzmit Çocuk Meclisi Başkanı İlayda Aladağ
İzmit Çocuk Meclisi ilk genel kurulunu yaptı (1)
İzmit Çocuk Meclisi ilk genel kurulunu yaptı (2)
İzmit Çocuk Meclisi ilk genel kurulunu yaptı (4)
İzmit Çocuk Meclisi ilk genel kurulunu yaptı (5)
KOÜ Eğitim Fak. Dr. Fevziye Dolunay Cuğ İclal Sağlam'a plaket takdim ederken
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi ortaklığında kurulan ve İzmit’in geleceği için söz sahibi olmak isteyen çocukların yer aldığı Çocuk Meclisi ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda Çocuk Meclisi Başkanı İlayda Aladağ seçildi

Çocuk dostu İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi ortaklığında, İzmit’te ikamet eden 7–14 yaş arası çocuklardan oluşan İzmit Çocuk Meclisi, ilk genel kurulunu İzmit Belediyesi Meclis Salonunda yaptı. Çocuk Meclisi üyelerinin yaptıkları açık oylama ile Divan Kurulu Başkanı Işıl Çetinkaya, Divan Katipleri ise Elif Rana Koç ve Hamza Kurtuldu seçildi. Çocuk Meclisi başkanlığı için ise 16 üye aday olurken yapılan gizli oylama sonucunda Meclis Başkanı İlayda Aladağ, Başkan Yardımcısı Doğay Ali Gümal, Yürütme Kurulu Üyeleri ise Tuana Ördem ve Emir Kurhan oldu.

Genel Kurula Geniş Katılım

İzmit Çocuk Meclisi Genel Kuruluna, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Havva Açıkgöz, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yıldız Öztan Ulusoy ile Dr. Fevziye Dolunay Cuğ, İzmit Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Hacı Hızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur, İzmit Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şube Başkanı Meral Dönmez, İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Korkusuz, Kocaeli Öğrenci ve Veli Derneği Başkanı Ayşe Irmak, KOÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğrencileri ve veliler katıldı.

Teşekkür Plaketleri Takdim Edildi

Genel kurulun ardından İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İKK yürütme Kurulu Üyeleri Meral Dönmez ve Lütfi Bodur tarafından İzmit Çocuk Meclisinin kurulum aşamasında kolaylaştırıcı ve eğitmen olarak gönüllülük esasıyla görev alan Doç. Dr. Yıldız Öztan Ulusoy, Dr. Fevziye Dolunay Cuğ, Havva Açıkgöz, İzmit Kent Konseyi Operasyon Sorumlusu Esen Bayraktar Erdinç, Ayşe Irmak ve Hüseyin Korkusuz’a teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca meclisin kuruluş aşamasından bu yana sorumluluk alarak çocuklara liderlik yapan KOÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerine katılım belgeleri verildi.