İZMİT KAYMAKAMI ÇELİKKAYA, İZMİT BELEDİYESİ DEPREMZEDE DESTEK NOKTASINI ZİYARET ETTİ

22 Şubat 2023
İzmit Kaymakamı Çelikkaya, İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti (1)
İzmit Kaymakamı Çelikkaya, İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti (2)
İzmit Kaymakamı Çelikkaya, İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti (3)
İzmit Kaymakamı Çelikkaya, İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, depremde ilimize göç etmek zorunda kalan vatandaşlara hizmet veren İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok şehri etkileyen depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk günlerinde yardım tırları ile bölgedeki eksiklerin giderilmesi adına yoğun mesai harcayan İzmit Belediyesi ekipleri, ilimize gelmek durumunda kalan depremzedeler için de elinden geleni yapıyor. İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bulunan İzmit Belediyesi Depremzede Destek Noktasını ziyaret etti.  İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Kaymakam Çelikkaya’yı çalışmalarla ilgili bilgilendirdi.

Haftanın Yedi Günü Hizmet Veriyor

Yunus Emre Kültür Merkezi’nin fuaye alanında depremzedeler için giyim ve gıda mağazası açan İzmit Belediyesi ekipleri, depremden dolayı mağdur olan vatandaşlara hafta içi sabah 10.00-20.00,  Cumartesi günleri 10.00-19.00, Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Depremzede vatandaşlar ihtiyaçlarını Depremzede Destek Noktasında oluşturulan reyonlardan karşılayabiliyorlar.

Bağış Toplama Noktaları

Depremzedelere destek olmak isteyen vatandaşlar; Yunus Emre Kültür Merkezi (Dolphin AVM yanı), Mehmet Ali Paşa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:35/A (M. Ali Paşa Tramvay Durağı Karşısı A101 Yanı) adresindeki Kardeş Eller Mağazası’na ve Belsa Plaza B Blok zemin katta bulunan Down Cafe’ye giderek yardımlarını yapabilirler. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar; 0262 318 00 00 telefon numarasını arayabilir ya da 0532 166 41 41 numaralı Whatsapp hattı ile iletişime geçebilirler. Yapılan çalışmaları takip etmek ve bilgi almak isteyenler, https://izmit.bel.tr/iletisim/ ve İzmit Belediyesinin sosyal medya platformlarındaki sayfalarını ziyaret edebilirler.