İZMİT KİTAP GÜNLERİ İLE KENTTE EDEBİYAT DOLU ÜÇ GÜN YAŞANDI

27 Haziran 2022
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (1)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (2)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (3)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (4)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (5)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (6)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (7)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (9)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (10)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (11)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (12)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (13)
İzmit Kitap Günleri ile kentte edebiyat dolu üç gün yaşandı (14)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin, İzmit’in kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında yerel yazar, şair ve yayınevlerini desteklemek amacıyla düzenlediği İzmit Kitap Günleri’nde edebiyat dolu üç gün geride kaldı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit, kültür ve sanat kenti olma yolunda emin adımlarla yürürken vatandaşlar kültür sanat etkinliklerinde bir araya gelmeye devam ediyor. İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında 24 Haziran’da açılışı yapılan İzmit Kitap Günleri etkinliği yerel yazar, şair ve yayınevlerini vatandaşlarla buluşturdu. 137 yayınevinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 2 bin farklı yazar ve 3 bin 252 kitap yer aldı. Üç gün boyunca devam eden İzmit Kitap Günleri’nde 17 yerel yazar ve şairin söyleşisi gerçekleşti.

Hürriyet, Katkı Sunanlara Teşekkür Belgesi Takdim Etti

Daha çok okuyan, araştıran ve daha bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 41 Marka 41 Yazar sloganıyla düzenlenen İzmit Kitap Günleri 3 gün boyunca birbirinden renkli etkinliklerle vatandaşlara keyifli anlat yaşattı. Söyleşiler ve müzik dinletileri ile dolu dolu geçen programın son gününde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kitap Günlerine katkı sunan katılımcılar, dernekler ve yayınevlerine teşekkür belgesi takdim etti.

Hürriyet, “Geleneksel Hale Getireceğiz”

Tüm katılımcılara tek tek teşekkür eden Başkan Hürriyet, “İzmit Belediyesi olarak kültür, sanat ve edebiyat alanında çalışmalarımıza sizlerle birlikte dayanışma içerisinde devam edeceğiz. Yerel yazar, şair ve yayınevlerinin vatandaşla buluştuğu İzmit Kitap Günleri etkinliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bizimle birlikte olan tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.