İZMİT LAVANTA PARKI’NDA AÇILIŞ ÖNCESİ EKİPLER HARIL HARIL ÇALIŞIYOR

3 Ağustos 2022
İzmit Lavanta Parkı'nda açılış öncesi çalışmalar (2)
İzmit Lavanta Parkı'nda açılış öncesi çalışmalar (3)
İzmit Lavanta Parkı'nda açılış öncesi çalışmalar (4)
İzmit Lavanta Parkı'nda açılış öncesi çalışmalar (5)
İzmit Lavanta Parkı'nda açılış öncesi çalışmalar (6)
Metni Sesli Dinle

5 Ağustos Cuma günü açılışı yapılacak olan İzmit Lavanta Parkı ve Gülümse Kafe Lavanta için çalışmalarını gece gündüz sürdüren ekipler, parkın önündeki 200 metrelik yolu asfaltla buluşturdu

Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü saat 18:30’da yapacağı açılış ile İzmitlilerin hizmetine açacak. Açılış öncesi çalışmalarına gece gündüz devam eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Lavanta Parkı ile Ekolojik Yaşam Bahçesi arasında kalan toprak yolu asfalt ile kullanışlı hale getirdi.

300 Ton Asfalt Serildi

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışmada 200 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki toprak yola, 300 ton asfalt serildi. Akşam saatlerinden başlayan ve yaklaşık 2 saat süren çalışma sonrası asfaltlanan yol, İzmit Lavanta Parkı ve Gülümse Kafe Lavanta’nın açılışı öncesi kullanışlı ve konforlu hale getirildi.

Park Bahçelerde Yoğun Mesai

Park içinde de çalışmalar yoğun şekilde devam ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de peyzaj ve bakım çalışmalarını büyük hızla sürdürüyor. Parkın açılışında aynı zamanda ekilen lavantaların hasadına da hazırlanan ekipler, açılış için heyecanla gece gündüz çalışıyor.