İZMİT ZABITASINDAN KENT MERKEZİNDEKİ KAFELERE KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ

14 Temmuz 2023
İzmit Belediyesi zabıtasından kent merkezindeki kafelere kaldırım işgali denetimi (1)
İzmit Belediyesi zabıtasından kent merkezindeki kafelere kaldırım işgali denetimi (2)
İzmit Belediyesi zabıtasından kent merkezindeki kafelere kaldırım işgali denetimi (3)
İzmit Belediyesi zabıtasından kent merkezindeki kafelere kaldırım işgali denetimi (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; kent merkezinde görsel kirliliğe yol açan, haksız rekabete zemin hazırlayan ve yaya yollarını kapatan kaldırım işgalleriyle ilgili denetlemede bulundu

İnsan merkezli çağdaş yönetim ve sosyal belediyecilik anlayışını ilke edinerek çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi sorumluluk alanında bulunan tüm kaldırımlarda işgaliyeyi engellemek adına çalışmalarda bulunuyor. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kent Meydanı, Rauf Orbay Sokak ve Cebesoy Sokakta faaliyet gösteren kafelerin kaldırım üzerine masa ve sandalyeleri dağınık şekilde koyarak yaya yolunu işgal ettiklerine dair şikayetler gelmesi üzerine harekete geçti.

Esnafla Toplantı           

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve caddede faaliyet gösteren kafe sahiplerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantı sonrası kafelerin masa ve sandalyeleri hangi ölçülerde ve sınırlarda koyabileceklerine dair saha çalışması yapılarak işgale neden olan masa ve sandalyeler kaldırtıldı.

Denetimler Sürecek

Düzenleme sonrası denetimlerin devam edeceğini vurgulayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurallara aykırı davranan, düzenlemeye riayet etmeyen ve kaldırımları işgal etmeye devam eden esnaflara Kabahatler Kanununa istinaden cezai işlemlerin uygulanacağını belirtti.