İZMİT’İN ÇINARLARI HALK OYUNLARI KURSUNDA İLK DERSİ GERİDE BIRAKTI

13 Mayıs 2022
İzmit’in çınarları halk oyunları kursunda ilk dersi geride bıraktı (1)
İzmit’in çınarları halk oyunları kursunda ilk dersi geride bıraktı (3)
İzmit’in çınarları halk oyunları kursunda ilk dersi geride bıraktı (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde 50 yaş üstü vatandaşlar için açılan halk oyunları kursunda ilk ders yapıldı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İzmitli çınarların her anlamda iyilik halini gözetmek, salgın sürecindeki kapanma tedbirleri dolayısıyla kısıtlanan fiziksel işlevselliklerini arttırmak, sosyalizasyonlarını sağlamak ve toplumda aktif rol almalarına destek olmak amacıyla halk oyunları kursu açtı. “Dansın yaşı yoktur, enerjisi çoktur” sloganıyla harekete geçen Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki halk oyunları kursunda ilk ders yapıldı.

Büyük Bir Heyecan ve Motivasyon

Halk oyunları kursuna başvuru yaparak katılan büyüklerimiz, Belsa B Blok’ta bulunan dans salonunda İZMEK Halk Oyunları Usta Öğreticisi Azmi Yurtkulu’nun eğitmenliğinde ilk derslerini büyük bir heyecan ve motivasyonla gerçekleştirdiler. İzmitli çınarlar, ilk derslerinin sonunda çok keyifli vakit geçirdiklerini ifade ederek kendilerine bu imkânı sunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkürlerini iletti.