İZMİTLİLERDEN BAŞKAN HÜRRİYET’E TAM DESTEK

23 Temmuz 2022
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (1)
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (2)
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (2)
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (3)
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (4)
İzmitlilerden Başkan Hürriyet’e tam destek (5)
Metni Sesli Dinle

“Sabret Başkan, Hepsini Sandığa Gömeceğiz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet araçlarının kiralanarak dışarıya para verilmesi yerine, Devlet Malzeme Ofisi’nden daha uygun fiyata satın alınarak belediyenin mal sahibi olması için kredi yetkisi talebine sürekli “ret” veren AKP ve MHP’li meclis üyelerini billboardlara astı. Bilboardları okuyan vatandaşlar Hürriyet’e destek mesajları yağdırdı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hizmet araçlarının kiralanarak dışarıya para akıtılması yerine Devlet Malzeme Ofisi’nden daha uygun fiyata satın alınarak belediyenin mal sahibi olması için istediği kredi yetkisi talebi, daha önceki meclislerde olduğu gibi son yapılan olağanüstü meclis toplantısında da bir kez daha AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmişti. Ranta kapı açan AKP ve MHP’li meclis üyelerinin bu kararı sonrası Başkan Hürriyet, “Vatandaşın paralarını özel şirketlere akıtmaya devam eden bu sistemi savunan AKP ve MHP’li üyeler, aldıkları bu kararın hesabını vatandaşlara verecek” diyerek AKP ve MHP’li üyelerin ret oyu verdikleri konuları tüm kentin görmesi adına şehrin dört bir yanında bulunan billboardlara astırttı.

Kentte Büyük Yankı Uyandırdı

Başta hizmet araçlarının alınması ve İzmit’in tarihini canlandıracak Nikomedia Vakfı Protokolü konuları ile ilgili afişlerin yer aldığı billboardlar, tüm kentte büyük yankı uyandırdı. Kentin çeşitli yerlerinden billboardların resimlerini paylaşan çok sayıda vatandaş sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, “Sabret Başkan, hepsini sandığa gömeceğiz” ifadelerini kullanarak AKP ve MHP’li meclis üyelerinin verdikleri ret oylarına tepkilerini gösterdiler. İzmitlilerle her zaman iç içe olan ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyen Hürriyet, tüm olan biteni İzmitlilerle paylaşmaya devam edecek.