İZMİT’TE TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ HEYECANINDA GERİ SAYIM BAŞLADI

2 Ağustos 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla toplu sünnet şöleni gerçekleştirecek

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla toplu sünnet organizasyonu gerçekleştirecek.  Hem ailelere destek sağlayacak hem de çocuklara güzel bir anı bırakacak olan toplu sünnet organizasyonuna İzmit’te yaşayan aileler başvurdu. 1 – 30 Haziran tarihleri arasında 6-12 yaş aralığında erkek çocuğu bulunan ailelerden alınan başvuru değerlendirmeleri tamamlandı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce değerlendirilmesi tamamlanan ve uygun bulunan ailelerin çocukları Ağustos ayı içerisinde İzmit Belediyesi tarafından belirlenen hastanede sünnet olacak.

Sünnet Şöleninde Eğlenecekler

Operasyonların tamamlanmasının ve çocukların sağlığına kavuşmalarının ardından ise geleneklerimizdeki gibi bir sünnet düğünü organizasyonu yapılacak. Çocukların bir sünnet düğününde ihtiyaç duyabileceği her detay düşünülerek, İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz karşılanacak. Çocukların sünnet kıyafetleri, fotoğraf çekimleri, sünnet konvoyu, eğlenceler, ikramlar İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilecek. Şölen havasında geçecek etkinlikte, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in çocuklara hediye takdimi olacak. Sünnet şöleni Eylül ayında gerçekleştirilecek.