‘KAÇIŞ ÇİZGİLERİ’ SERGİSİ CUMHURİYET SANAT GALERİSİ’NDE SANATSEVERLER İLE BULUŞTU

6 Haziran 2023
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (1)
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (2)
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (3)
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (4)
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (7)
‘Kaçış çizgileri’ sergisi Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluştu (8)
Yarkın Biçer
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi, kentin sanat merkezi olmaya devam ediyor. Son olarak Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yarkın Biçer, enstalasyon tarzındaki “Kaçış çizgileri” isimli sergisini sanatseverler ile buluşturdu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Yarkın Biçer, enstalasyon tarzındaki “Kaçış çizgileri” isimli sergisini İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisinde açtı. 5-9 Haziran tarihlerinde açık kalacak olan sergininin açılışında konuşan Dr. Öğr. Üyesi Biçer, “Gördüğünüz eserler geleneksel konvansiyonel ürünün eserleri değil. Çağdaş sanatın ürünleri. Hem hazır nesne hem doğal nesne, video gibi unsurları içeren mekan ile birlikte düşünülmüş totali bir sanat eseri olan kavram.

Bütün Sanatseverler Davetli

Sergimin adı, “Kaçış çizgileri”. Kaçışı bir tür savunma mekanizması, sızıntı yaratmak olarak görüyorum. Tıpkı duvardaki nem gibi. Nem duvarda bir sızıntı yaratır ve koca binayı çökertebilir. Sızıntı dipten gelen bütün bir sistemi yerinden oynatacak bir şey. Kaçış ve dünyaya bakış açımızın birlikte olduğu bir sergi” dedi. “Kaçış çizgileri” isimli sergiye bütün sanatseverler davetlidir.