KOCAELİ’NİN İLK VE TEK OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

22 Haziran 2023
Metni Sesli Dinle

‘Güzel İşler Kalbe Değer’ vizyonu ve sosyal belediyecilik anlayışıyla halka dokunan projelere imza atan İzmit Belediyesinin Yahyakaptan’da kente kazandırdığı Otizm Spor ve Yaşam Evi resmi olarak açılıyor. Açılış töreni 24 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleşecek

Engelli dostu İzmit Belediyesinin yapımını tamamlayıp geçtiğimiz haftalarda hizmete açtığı Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin resmi açılış gününe sayılı günler kaldı. Otizmli bireylerin anne ve babalarını gülümsetip umut olacak Kocaeli’de ilk ve tek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin resmi açılış töreni 24 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te Yahyakaptan Mahallesi Salkım Söğüt Caddesinde gerçekleşecek.

Açılışa Birçok İsim Katılacak

Otizmli bireylerin gelişimine katkı sağlamak ve otizmli bireylerin yakınlarını desteklemek, hayatlarına dokunabilmek bilinçlendirmek, sosyal yaşama dâhil etmek amacıyla kurulan merkezin açılışına TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca dahil birçok ismin katılması bekleniyor. Başkan Hürriyet bu tarihi açılışa tüm vatandaşları davet etti.