KOSEV’İN KARMA SERGİSİ İZMİTLİ SANATSEVERLERE KAPILARINI AÇTI

25 Nisan 2023
Kocaeli Sanat Evi Derneği Başkanı Ayşe İlter
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (1)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (2)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (4)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (5)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (6)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (7)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (8)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (9)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (10)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (11)
KOSEV’in karma sergisi İzmitli sanatseverlere kapılarını açtı (12)
Metni Sesli Dinle

Kocaeli Sanat Evi Derneği tarafından İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisinde ‘Mitolojik’ başlıklı resim ve heykel sergisi açıldı

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Sanat Evi Derneği (KOSEV) iş birliğiyle gerçekleşen ‘’Mitolojik’ temalı resim ve heykel sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Birbirinden farklı eserler İzmit Sanat Galerisi’nde sergileniyor. KOSEV üyelerinin çalışmalarının yer aldığı sergi 28 Nisan’a kadar Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere açık olacak.

Yoğun Katılım

Sergi açılışı Kocaeli Sanat Evi Derneği Başkanı Ayşe İlter’in ev sahipliğinde gerçekleştirilirken programa Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Uğur Saral, KOSEV üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eserleri Sergilenen İsimler

Ayşe İlter, Ayşe Sırma Aydın, Büşra Yoldaş, Erol Efir, Handan Atılgan, İlkay Sekü, Kıymet Özer, Necla Buruk, Nezahat Ayhan, Nihal Baykal, Selda Yiğit, Şeyda Tutkun, Şükran Dağdemir, Yadigar Demirbaş.

“11 Yılda 50’den Fazla Sergi Açtık”

Programda konuşan KOSEV Başkanı Ayşe İlter, “Kocaeli Sanat Evi Derneği şehrimizde 2012 yılında kuruldu. Derneğimiz konusunda ilk ve tek dernektir. 11 yıldır bu şehirde 50’den fazla sergiye hem amatör hem profesyonel sanatçılar ile imza atmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu sergiye yaklaşık 6 aydır hazırlanıyoruz. Sergimizin konsepti Yunan Mitolojisi. Yağlı boya resimler ve alçı heykellerin olduğu sergimize katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllar için projelerimiz hazır. Şehrimizin sanat hayatına katkı sunmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.