KOÜ’LÜ ÖĞRENCİLER ‘ANNE ELİ’ PROJESİNDEN ÇOK MEMNUN

3 Ekim 2022
KOÜ’lü öğrenciler ‘Anne Eli’ projesinden çok memnun (2)
Kutay Şahin
Mert Ali
Okan Altuntaş
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Anne Eli projesi Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılanıyor

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Anne Eli, eğitim öğretim döneminin başlamasıyla geçtiğimiz haftalarda tekrardan hizmet vermeye başladı. Öğrencilere sıcak yemek imkânı sunan Anne Eli, tekrar başladığı günden itibaren öğrenciler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Öğrenciler Anne Eli projesiyle sıcak yemek yemenin mutluluğu yaşayarak bir nebze de olsa aile özlemlerini gideriyorlar.

“Okulumun Yemekhanesinde Bile Bazen Bu Kadar Bulamıyorum”

İzmit Belediyesinin başlattığı Anne Eli projesinden memnun olduğunu belirten üniversite öğrencisi Okan Altuntaş, “Yemekler gayet güzeldi, lezzetliydi sıcaktı hemen yedik tazeydi hiçbir sorun yaşamadık. Projeden memnunum. Gördükten sonra şaşırdım ücretsizmiş diye. Kimlik kartımızı gösterip aldık. Çok rahattı yani hiçbir sorun yaşamadık. Yemekler çeşitli. Yani okulumun yemekhanesinde bile bazen bu kadar bulamıyorum. Bu tarz projelerin devamını bekliyoruz. Öğrenciler olarak hepimizin bunlara ihtiyacı var. Bu şekilde bizi destekledikleri sürece biz de onları destekleriz.” ifadelerini kullandı.

“Hayat Kurtarıcı Etkisi Oldu Bizim İçin”

Üniversite öğrencisi Kutay Şahin, “Projeyi oldukça iyi buluyorum bir nevi hayat kurtarıcı etkisi oldu bizim için. Zaten civarda öyle çok fazla yemek yiyebileceğimiz yer de olmadığı için çok iyi oldu. Hem de belediyenin kendi yaptığı bu hizmet bizim için önemli. Yemekler güzel. Tabi ki belirli düzeyde sabit menüler olacak ama baktığınız zaman bunların hepsi ev yemeği ben menüleri de beğeniyorum öyle söyleyebilirim. Bu projeyi yapan Başkan Hürriyet’e bizi düşündüğü için, bizim için böyle bir proje yaptığı için bizim için uğraştığı için teşekkürlerimi iletmek isterim.” dedi

“Başka Gidecek Bir Yer Yok, En İyisi Burası”

Üniversite öğrencisi Mert Ali, “Bu projeyi gerçekten çok beğendim. Gerek yemekler gerek ortam olsun çok pozitif hava var. Sürekli çeşit çeşit yemekler yiyoruz. Yani başka gidecek bir yer yok, en iyisi burası. Her gün farklı bir şey yiyoruz. Zaten telefonumuza mesaj geliyor, hepsini erkenden öğrenip buraya geliyoruz. Valla aşçılar gerçekten çok iyi müthiş yemekler yiyoruz hepsinin eline sağlık. Başkan Hürriyet’e teşekkür ediyoruz. Böyle projelerin daha fazla olmasını diliyoruz.” dedi.

Anne Eli Hizmetinden Faydalanmak İçin

Üniversite öğrencilerinin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen Anne Eli, Ayazma Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı no:112’de hizmet veriyor. Anne Eli projesine kayıt yaptıran öğrenciler, hafta içi her gün 17.00 – 19.00 saatleri arasında 3 çeşit sıcak yemek hizmetinden faydalanabiliyor. Anne Eli yemekhanesinden faydalanmak isteyen öğrencilerin izmitanneeli.izmit.bel.tr adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.