KURBANLIKLAR MODERN HAYVAN PAZARINDA İZMİTLİLERİ BEKLİYOR

21 Haziran 2023
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (1)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (3)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (5)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (6)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (7)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (8)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (9)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (10)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (11)
Kurbanlıklar Modern Hayvan Pazarında İzmitlileri bekliyor (12)
Ring Servisi hizmeti başladı
Metni Sesli Dinle

Her sene olduğu gibi besiciler bu sene de İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’nda alışveriş için İzmitlileri bekliyor

İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı, hem üreticiye hem de alıcıya en ideal şartlarda hizmet vermeyi bu Kurban Bayramı öncesinde de sürdürüyor. Temizlik ve sağlık koşullarının en üst seviyede tutulduğu Modern Hayvan Pazarı’nda besiciler, İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’nda alışveriş için İzmitlileri bekliyor.

Bayramın İlk Gününe Kadar Satış

Farklı illerden gelen kurbanlık hayvanlar İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan veteriner hekimler tarafından sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından tesise alınıyor.  Temizlik ve sağlık koşullarının en üst seviyede tutulduğu Modern Hayvan Pazarı’nda besiciler, bayramdan önce başladıkları satışlarını bayramın ilk gününe kadar sürdürebilecek.

Gönül Rahatlığıyla Alışveriş Yapabilirler

İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’na gelen kurbanlık hayvanlar pazara kabul edilirken İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan veteriner hekimler tarafından küpe numarasına, pasaportuna ve sevk belgelerine bakılıyor ve sağlıklı olup olmadıkları kontrol ediliyor. Tüm vatandaşlar İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’ndan gönül rahatlığıyla gelerek dilediğince kurbanlarını alabilirler.

Ring Servis Hizmeti Başladı

Kurbanlık alacak olan vatandaşlar için de bir çalışma başlatan İzmit Belediyesi, Modern Hayvan Pazarı’na ilçe içerisinden gitmek isteyenler için ring servisi hizmeti sunuyor. İzmit Belediyesinin kurban pazarına giden ring servisleri; Milli İrade Meydanı Yanyol, Şehit Rafet Karacan Bulvarı, Kandıra Sapağı, E-5 Karayolu, Kandıra Yolu, Solaklar Sapağı ve Modern Hayvan Pazarı güzergâhını takip ediyor. Saat 11.00’de Milli İrade Meydanı’ndan harekete başlayacak ring servisleri son olarak saat 16.00’da İzmit’e doğru dönüşe geçecek.

Hareket Saatleri

İzmit Kalkış

11.00 – 13.00 – 15.00

Kurban Pazarı Kalkış

12.30 – 14.30 – 16.00