KURUÇEŞME YAŞAM MERKEZİ ÇOCUK OYUN ALANI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

31 Mayıs 2023
Kuruçesme Yasam Merkezi Çocuk Oyun Alani hizmet vermeye basladi (1)
Kuruçesme Yasam Merkezi Çocuk Oyun Alani hizmet vermeye basladi (2)
Kuruçesme Yasam Merkezi Çocuk Oyun Alani hizmet vermeye basladi (3)
Kuruçesme Yasam Merkezi Çocuk Oyun Alani hizmet vermeye basladi (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri ikinci Çocuk Oyun Alanı’nı İZGİM’den sonra Kuruçeşme Yaşam Merkezi’nde hayata geçirdi.

Kadın Dostu Belediye İzmit Belediyesi hayata geçirdiği Kuruçeşme Yaşam Merkezi’ndeki Çocuk Oyun Alanı ile işi olan, hasta bakma zorunluluğu bulunan, pazar alışverişine çıkmak isteyen ancak küçük çocuğunu emanet bırakabilecek yeri olmayan kadınların yardımına yetişiyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Çocuk Oyun Alanı bölge halkının önemli bir ihtiyacını karşılıyor.

İZGİM’den Sonra 2. Oyun Alanı

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nden (İZGİM) sonra 2. oyun alanı olarak vatandaşların hizmetine sunulan alan, 48-72 aylık çocukları olan annelerin “Çocuğumu nereye emanet etsem” kaygılarına cevap oluyor. Çocuk Oyun Alanı Yeni Mahalle Gönül Sokak No:1 adresinde Kuruçeşme Hizmet Binasında bulunuyor.

Hem Eğleniyorlar Hem Sosyalleşiyorlar

Ebeveynler işleri olduğu zaman diliminde Çocuk Oyun Alanı’ndan randevu alarak çocuklarını güvenle emanet edebilirler. Bir buçuk saatlik oyun alanı süresince alanında uzmanlar eşliğinde çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de sosyalleşiyor.

Randevu Sistemiyle Çalışıyor

10 çocuk kapasiteli oyun alanı, randevu sistemi ile çalışıyor. Kadınların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla günde 1,5 saat alanında uzman personeller eşliğinde çocukların vakit geçirebildiği Çocuk Oyun Alanı’ndan randevu almak isteyen vatandaşlar 0262 318 02 10 numaralı telefonu arayarak randevu oluşturabilirler.