LEYLA ATAKAN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ GENÇLERİN BİRİNCİ ADRESİ OLDU

2 Şubat 2023
Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi gençlerin birinci adresi oldu (1)
Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi gençlerin birinci adresi oldu (3)
Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi gençlerin birinci adresi oldu (5)
Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi gençlerin birinci adresi oldu (6)
Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi gençlerin birinci adresi oldu (7)
Metni Sesli Dinle

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla açılan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni yoğun bir şekilde kullanan gençler sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturdu

Belsa Gençlik Sokağı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle hizmete açılan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ni kullanan gençler, sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Açılışının ardından İzmitliler tarafından büyük ilgi gören Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi, özellikle gençlerin uğrak noktası haline geldi. Gençler kütüphane hizmetini çok beğendiklerini ifade ederek İzmit Belediyesine teşekkürlerini iletiyorlar.

Hafta İçi 22.00’a Kadar Açık

Vatandaşlar, gelenekseli ve dijitali birlikte sunarak hibrit bir kütüphane olan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’ne kutuphane.izmit.bel.tr internet adresinden ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyor. Kütüphanede 9 bin 781 basılı kaynak ve 25 bin 855 dijital kaynak olmak üzere 35 bin 636 adet kaynak kitap yer alıyor. Kütüphane, hafta içi sabah 08.30 – 22.00 arası cumartesi günleri ise sabah 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Ücretsiz İnternet ve İçecek Otomatları

Kütüphanede ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti ile birlikte grup çalışma alanında otomatlar mevcut. Kullanıcılar otomatlardan self servis şeklinde hizmet alabilecek.  Aynı zamanda bu alanda kullanıcılar yeme/içme vb. ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Çalışma ve Sessiz Okuma Alanları

Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi çok çeşitli ergonomik alanlardan oluşuyor. Kütüphane içerisinde 96 kişilik sessiz çalışma ortamı, 84 kişilik grup çalışma alanı, çocuk alanı, 21 kişilik söyleşi/konferans salonu ve toplam 91 kişilik iki ayrı teras yer alıyor. Teraslar sesli çalışma ve sessiz okuma alanı olmak üzere ikiye ayrıldı.