LEYLA HANIM FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BAŞLADI

30 Mart 2022
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (1)
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (2)
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (4)
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (5)
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (6)
Leyla Hanım filminin çekimleri başladı (7)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde hayata geçirilecek olan Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatını konu alan Leyla Hanım belgesel filminin çekimleri başladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğüyle efsane başkan Leyla Atakan’ın hayatı film oluyor. Oyuncu kadrosuyla şimdiden büyük heyecan uyandıran Leyla Hanım belgesel filmi ulusal basında büyük yankı uyandırdı. Ünlü oyuncu Özge Borak’ın Leyla Atakan’ı canlandırdığı, kostüm ve okuma provaları tamamlanan filmin çekimleri de büyük bir heyecanla başladı.

Şimdiden Heyecan Uyandırıyor

Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin, idari yapımcılığını Koral Altın’ın ve yapımcılığını İzmit Belediyesinin üstlendiği film şimdiden heyecan uyandırıyor.

Özel Gösterim ile İzleyiciyle Buluşacak

Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazansında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanacak olan dökü-drama türünde film, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde organize edilecek özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.