MERHUM DOÇ. DR. UTKAN MUTMAN’IN AİLESİNDEN İZMİT BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

24 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

“Çok Mutlu ve Gururluyuz”

İzmit Belediyesinin ‘İzmit Unutmaz’ vizyonu ile Merhum Doç. Dr. Utkan Mutman adını yaşattığı parkın açılışı bugün gerçekleşirken, açılışa katılan aile üyeleri çok gururlu ve mutlu olduklarını ifade ettiler

İzmit Belediyesi, Gündoğdu Mahallesi’nde hayata geçirdiği parka İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı ve KOÜ İnşaat Müh. Bölüm Başkanı merhum Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını verdi. Bugün açılışı gerçekleşen parka merhumun aile üyeleri de katılım sağladı. Gururlu ve duygulu anlar yaşayan aile üyeleri emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular. Merhum Doç. Dr. Utkan Mutman’ın eşi Güneş Mutman, “Böyle güzel bir anı bizlere yaşattığınız için çok teşekkür ediyoruz. Çok heyecanlıyız, çok gururluyuz” dedi.

“Eminim Bu Bahçeyi Seyredecek”

Doç. Dr. Utkan Mutman’ın dayısı Caner Sancaroğlu, “Böyle güzel bir günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeğenim Utkan Mutman, büyüdü üniversiteyi kazandı ve şehrimizin ilk mezunlarından biri olarak çok sevdiği bu şehirde görevini yaptı. Görevine başarıyla devam etti. Kendisini çok erken kaybettik, hepimizi çok üzdü. Burada, unutulmayan biri olarak yaşıyor hala. O burayı çok sevdi. Sizler de onu çok sevmişsiniz ki anısını yaşatmak için ona güzel bir park hediye ettiniz. Çiçekleri, bahçeyi çok severdi. Eminim bu bahçeyi bol bol seyredecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Babası Erol Mutman, “Oğlumun böyle sevildiğini kendi gözlerime görmek çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.