MODERN HAYVAN PAZARI’NA ÜCRETSİZ RİNG SERVİSİ BAŞLADI

20 Haziran 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, kurbanlık alışverişi yapmak isteyen vatandaşların Alikahya’da bulunan Modern Hayvan Pazarına rahat ulaşımı için gün içinde Milli İrade Meydanı Yanyol’dan ring servisi kaldırmaya başladı

İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı, hem üreticiye hem de alıcıya en ideal şartlarda hizmet vermeyi bu Kurban Bayramı öncesinde de sürdürüyor. Temizlik ve sağlık koşullarının en üst seviyede tutulduğu Modern Hayvan Pazarı’nda besiciler, satışını gerçekleştirecekleri kurbanlık hayvanları İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’na getirdi. Farklı illerden gelen kurbanlık hayvanlar İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan veteriner hekimler tarafından sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından tesise kabul ediliyor.

Servis Hizmeti

Kurbanlık alacak olan vatandaşlar için de çalışma başlatan İzmit Belediyesi, Modern Hayvan Pazarı’na ilçe içerisinden gitmek isteyenler için ring servisi hizmeti sunuyor. İzmit Belediyesinin kurban pazarına giden ring servisleri; Milli İrade Meydanı Yanyol, Şehit Rafet Karacan Bulvarı, Kandıra Sapağı, E-5 Karayolu, Kandıra Yolu, Solaklar Sapağı ve Modern Hayvan Pazarı güzergâhını takip ediyor. Saat 11.00’de Milli İrade Meydanı’ndan harekete başlayacak ring servisleri son olarak saat 16.00’da İzmit’e doğru dönüşe geçecek.

Hareket Saatleri

İzmit Kalkış

11.00 – 13.00 – 15.00

Kurban Pazarı Kalkış

12.30 – 14.30 – 16.00