MUSTAFA KANDIRALI KLARNET YARIŞMASI’NDA BÜYÜK GÜN YARIN!

26 Aralık 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin, dünyaca ünlü klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı’nın anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği 1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda gala konseri ve ödül töreni 27 Aralık Salı günü (Yarın) yapılacak

İzmit Belediyesinin kentimizin dünya çapındaki gururu klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı’yı tanıtmak ve anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda final aşaması tamamlandı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in startını verdiği yarışmada gala konseri ve ödül töreni 27 Aralık Salı günü (Yarın) saat 19.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Final Aşaması Tamamlandı

Yarışmacılar, İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Kültür ve Sanat Danışmanı Prof. Dr. Cihat Aşkın, Serkan Çağrı, Ecesu Sertesen, Ünsal Çeliksu ve Prof. Kurt Schmid’den oluşan jürinin karşısında klarnet performanslarını sergiledi. Elemelerde gösterdikleri performansla başarılı olan 9 yarışmacı bugün düzenlenen finalde yeteneklerini sergiledi.

Gala Konseri Düzenlenecek

Finalde dereceye girecek isimler 27 Aralık Salı Günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da düzenlenecek Gala Konseri ve Ödül Töreni’nde açıklanacak. 1’inci 25 bin TL, 2’nci 17 bin 500 TL, 3’ncü ise 10 bin TL ödülün sahibi olacak. Bunun yanı sıra 3 yarışmacıya da mansiyon ödülü verilecek.