ORMAN OKULU DOĞA EĞİTİM KAMPÜSÜ’NÜN EĞİTMEN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

12 Eylül 2022
Orman Okulu Doğa Eğitim Kampüsü’nün eğitmen eğitimleri devam ediyor (1)
Orman Okulu Doğa Eğitim Kampüsü’nün eğitmen eğitimleri devam ediyor (2)
Orman Okulu Doğa Eğitim Kampüsü’nün eğitmen eğitimleri devam ediyor (3)
Orman Okulu Doğa Eğitim Kampüsü’nün eğitmen eğitimleri devam ediyor (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Doğa Eğitim Kampüsü projesi kapsamında ‘Orman Okulu Alternatif Eğitim’ yaklaşımını konu alan eğitmen eğitimlerinin ikincisi Sarısu Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi

Doğa dostu İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Doğa Eğitim Kampüsü projesi kapsamında ‘Orman Okulu Alternatif Eğitim’ yaklaşımını konu alan eğitmen eğitimlerinin ikincisi gerçekleştirildi. Sarısu Gençlik Kampında gerçekleştirilen eğitim üç gün süreyle devam etti.

Uygulamalı ve Teorik Eğitim

Eğitimler Kadın Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç’in katılımı ile Peyzaj Yüksek Mimarı Harika Taze ve Okul Öncesi Öğretmeni Esra Gündüz tarafından verildi. Alternatif eğitim yaklaşımları ve orman okulu, doğa temelli öğrenmede ekolojik yaklaşımlar, doğadaki riskler ve risk yönetimi, doğa eğitim kampüsü modeli ve modülleri, ekofobi ve biyofili, ormanda bir gün planlama ve doğayı sınıfa taşımak konularını ele alan uygulamalı ve teorik eğitimler ile İzmit Belediyesi Orman Okulu modeli aktarıldı.

Hürriyet’e Teşekkürlerini İlettiler

Ekim ayı itibariyle eğitime katılan öğretmenler kendi öğrencileriyle eğitmenler eşliğinde Doğa Eğitim Kampüsü’nde 5 hafta uygulama imkânı bulacaklar. Eğitim sonunda eğitime katılan öğretmenler bu fırsatı sağladığı için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini iletti.