ÖZMURAL: BİRİLERİ GİBİ BMW’LERE Mİ BİNMİŞİZ?

15 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural araç satın alım işi için süre uzatımı talep eden Cumhur İttifakı grubuna seslenerek, “Birileri gibi BMW’lere mi binmişiz? Hayır. Bizler hiçbirimiz makam aracı kullanmıyoruz. Hiçbirimiz” dedi

Bugün gerçekleştirilen İzmit Belediyesi Meclisi’nde Cumhur İttifakı Grubu, hizmet araçlarının satın alınmasıyla ilgili evrakları incelemek üzere süre uzatımı talep etti. Bu talep sonrası söz alan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “2018’de yüzde 29 olan araç oranını yüzde 46’ya çıkarmışız. İstiyoruz ki bu yüzde 100 olsun. Burada makam aracı mı aldık? Hayır. Birileri gibi BMW’lere mi binmişiz? Hayır.

“Hiçbirimiz Makam Aracı Kulanmıyoruz”

Başkanım 4 defa yolda kalmış Audi ile ona rağmen binmeye devam ediyor. Bizler hiçbirimiz makam aracı kullanmıyoruz. Hiçbirimiz. Biz buna dikkat ediyoruz. Bu yaşanan belirsizlikler belimizi büküyor, bütün belediyelerin belini büküyor. Lütfen bu belirsizliklerden, bu dedikodulardan belediyeleri kurtarmak için destek verin. Bu hiper enflasyonun düşmeyeceğini herkes biliyor. Bu satın alma olduğundan biz bu araçları belediyeye hediye edip koltuklardan kalkmış oluruz” şeklinde konuştu.