ÖZMURAL: RANT VE TALANI YALANLA KAPATIYORLAR

7 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural geçtiğimiz salı günü gerçekleştirilen meclis toplantısında AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilen araç alımıyla ilgili konuya dair, “AK Parti’nin genel tavrı rantı ve talanı yalanla kapatmak” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural araç kiralama hizmetiyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “2 senedir bu işi biz gündeme getirdiğimizden bu yana gerek komisyonlarda, gerek mecliste zaman zaman basın mensubu arkadaşların önünde artık rakamları defalarca telaffuz etmek anlam ifade etmiyor. Artık bu tartışma boyutu başka bir yere gitti. Şimdi ben AK Partinin yıllardan beri izlemiş olduğu politikaların bir benzerinin zaten Kocaeli’de tekrarlandığını görüyorum.

“Ak Partinin Genel Yaklaşımı”

AK Partinin genel yaklaşımı rantı ve talanı yalanla kapatmakla ilgili bir tavırdır. Rant var, talan var ve bunu yalanla kapatıyorlar. Şimdi böyle bir mekanizma sürekli çalışıyor. Bütün mekanizmalarının içinde bu var. Bunu bazen basın üzerinden yapabiliyorlar, bazen Bakanların üzerinden yapıyor, bazen milletvekillerinin üzerinden yapıyor. Dolayısıyla işi özünden kaçırıyorlar. Biz kamuya ait olan tüm hizmetlerin kamu eliyle yürütülmesinden yanayız. Araç konusu bunlardan sadece bir tanesi.

“Burası Rol Model Olmalı”

Başkanımız olabilecekleri söyledi. Bu kadar hem ekonomik hem de siyasi riski biz almak istemiyoruz. Bu konu bizden sonra geleceklerin de belini bükecek bir konu. Biz bundan sonra da görev alacaklarla sistem devam etmeli diye çabalıyoruz. Buranın bir rol model olmasını, diğer belediyelerde de bunların konuşulmasının vesile olmasını istiyoruz. Biz yine kiralamaya gidebiliriz ama ülke genelinde bu işlerin tartışılması için vesile oluyor bu toplantılar. Biz başka bir işe de vesile oluyoruz.