ÖZMURAL’DAN AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE “ŞİMDİ NEDEN 1 MİLYON LALE EKMİYORSUNUZ?

12 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural Nisan ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşimi 1. Oturumunda 2021 yılı faaliyet raporunun sunumunun ardından tarımsal faaliyetlere dair yaptığı konuşmada AKP’li meclis üyelerine, “ Geçmişte 1 milyon laleyi ekiyordunuz da şimdi neden ekmiyorsunuz?” sorusunu yöneltti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Nisan ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşimi 1. Oturumunda 2021 yılı faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi. Raporunun sunulmasının ardından meclis üyeleri söz aldı.  İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural konuşmasında şu ifadeleri kullandı;“Bütün faaliyetlere bakarsanız, sosyal belediyecilik anlamında yapılması gerekenleri yapmaya çalışan bir belediye görüntüsü var burada. Tarım Bakanlığı tarım ve hayvancılıkla ilgili tüm alanları yönetmesi gereken kurum. yaklaşık 65 milyar TL bütçesi olan Tarım Bakanlığı çiftçiye sırtını dönmüş.

Ne Konuşuyorlardı Acaba?

Benim sormam lazım o zaman sayın meclis üyelerine 1 milyon laleyi ekiyordunuz da şimdi neden ekmiyorsunuz? Bundan önceki dönemlerde belediye meclis üyesi olan arkadaşlar şu konuştuğumuz konularla ilgili ne konuşuyorlardı acaba ? Belediyeler bu noktaya niçin geldi? Büyükşehir de aynısını yapıyor. Gübre dağıtıyor, destek veriyor. Geçmişe göre daha fazla yapıyor. Yapmak zorunda çünkü benim köylüm belediyenin kapısına geliyor durumunu anlatıyor. Mecburen proje üretmek zorunda kalıyoruz.